Сьогодні вдень, 11 лютого, п’ять овець розірвані на шматки вовками в районі Саласи в Канавезе. Попередню знахідку розправи вовків із вівцями виявлено два дні тому. 

Минулої неділі агенти довкілля міста Турин знайшли туші загиблих овець у Сан-Раффаелє-Чімена. У співпраці з співробітниками експериментального зоопрофілактичного інституту в П’ємонте, Лігурії та долині Аоста для аналізу ДНК хижих видів, агенти брали зразки тканини у попередніх тварин, використовуючи ватні тампони. З огорожі, що відмежовує приватну землю, де відбувся напад на домашніх тварин, для виявлення виду взято на аналіз знайдену шерсть хижака.

Заходи безпеки

Експерти Турину нагадують громадянам про райони, в яких знову з’явилися вовки, про те, що простої огорожі із залізної дротяної сітки, хоч і високої та добре зробленої, недостатньо для забезпечення безпеки тварин всередині. Необхідно оточити огорожу електрифікованою сіткою і, якщо можливо, розмістити тварин вночі в закритому місці. Для середньо крупних порід важливою також є охорона принаймні двох сторожових собак.

Війни хижаків

Тим часом результати аналізів на некропсію, взяті з мертвого вовка всередині січня на території муніципалітету Гассіно, підтвердили гіпотезу, сформульовану агентами про те, що смерть хижака настала від укусів, отриманих від особин того ж виду. Напад вовків однієї зграї на іншу відбувається тоді, коли на територію, де проживає одна зграя заходять вовки-чужаки або у випадку змагання за статус альфа-самця. Агресії між вовками також спрямовані на збереження щільності хижаків на певній частині території без змін. Автоптичний огляд на животі вовка показав, що він в основному харчувався кабанами.

Коментарі