Всім нам, ще з шкільної лави відомо – ліси є легенями планети, а озера – джерелом її життя. А заодно і нашого з вами. Зараз у Італії озера потерпають від посухи. Так, вам не почулося – серед зими водойми стрімко міліють.

Сьогодні ця болюча тема на слуху у багатьох фахівців. Через відсутність снігу і аномально високі температури взимку 2019-2020 років в Італії рівень цілого ряду річок і озер відповідає показникам, які зазвичай фіксуються наприкінці літа. Таку тривожну інформацію, в четвер, 20 лютого, передало агентство ANSA, з посиланням на дослідження національної агропромислової асоціації Coldiretti.

Зокрема, рівень заповнення озера Комо наразі становить 25%, а Ізео – 28%. Відверто кажучи, це катастрофічні показники. Саме тому необхідно проводити екстрені заходи. Ситуація ускладнюється тим, що в цілому ряді регіонів країни в березні 2020 року, за даними метеорологів, опадів буде менше, ніж зазвичай, і набагато менше, ніж необхідно, відзначили експерти.

Масове пересихання озер у подальшій перспективі вельми негативно позначиться на екології регіону та біотах, які існували у цих місцях протягом багатьох століть. Адже колись на місці безводної та безлюдної пустелі Сахари також був океан, про що свідчать багаточисельні палеонтологічні знахідки. Що ж чекає прекрасну Італію у майбутньому?