У лікарні Ріццолі в Болоньї (Ospedale Rizzoli) в жовтні прооперували чоловіка, який після тринадцяти років повернувся до нормальної хотьби.  

За словами фахівців команди професора Фалдіні, вони вперше в світі застосували інноваційну методику. Сьогодні на таке втручання очікують двадцять пацієнтів. Всі вони пройшли обстеження на застосування імплантатів, виготовлених за допомогою 3D-друку. 

Професор Чезаре Фалдіні, директор Ортопедичної клініки I, координував команду, яка виконала протезний імплантат для всієї щиколотки: з анатомії пацієнта було створено імплантант у 3D форматі, ідеально сконструйований під його розмір.

Методика розроблена завдяки співпраці хірургів-ортопедів та інженерів з Ріццолі та Альма Матер.

Першим пацієнтом став 57-річний чоловік з Ломбардії, який втратив рухомість у 2007 році через нещасний випадок. 9 жовтня минулого року його оперували. До цього часу він вважався неоперабельним через анатомічну зміну щиколотки, спричинену аварією.

“Сьогодні, через 13 років після аварії, – пояснює професор Фалдіні, – він постійно ходить і почувається добре. Ця методика створена для пацієнтів, які не можуть отримати традиційні протези і тому ризикують не повернутися до можливості ходити”.

Фахівці очікують дуже високого запиту на їхнє інноваційне клінічне втручання. Чезаре Філдіні сподівається, що протягом року його команда зможе надати медичну допомогу близько двадцяти пацієнтам.   

“Ми почали з найгірших випадків, без рішень. Після операції, яка тривала близько години, перший пацієнт за 4 тижні знову став на ноги, і йому було заплановано реабілітаційну програму”, – зазначає професор.

Коментарі