У п’ятницю, шостого грудня, Національний інститут Censis опублікував цікаве статистичне дослідження, яке відображає відношення пересічних італійців до спільноти під назвою Євросоюз та, зокрема, до зони євро. Виявляється, що далеко не всі у захваті від функціонування цього політично-економічного утворення та реформ, що повсюдно проводяться з його ініціативи.

Згідно анкетування, чверть громадян Італії повністю підтримують вихід з цієї формації, а також повернення до національної валюти – тобто старої доброї ліри. Але переважна більшість – 62 %, проти таких радикальних кроків і воліла б залишити все, як є. Інші – досі не визначились.

Коли мова заходить про кордони, то народні міркування та вимоги не пом’якшуються, скоріше, навпаки – 39 % бажають знову відгородитися від світу за допомогою прикордонних стовпів, а майже половина респондентів не проти залишити простір у межах спільноти відкритим.

Усім відомо, що Євросоюз – це об’єднання, що включає 28 держав-партнерів. Міжнародна інституція має власний прапор і гімн та керується сталими принципами і цінностями. На території Європейського союзу панує свобода слова та єдина валюта. Але у останній час настрої народних мас значно розділились – на тлі негативних економічних змін та неконтрольованої міграції деякі країни не проти повернути сталі кордони та колись міцні валюти – крони, марки та франки.
Щодо опитування італійців, то тут, як кажуть, нічого особистого – просто голі факти.

Коментарі