Написані та надруковані слова отримують могутню енергетику трансформації у реальність. Щоправда, іноді автори можуть бути й провидцями. Як саме сталося із романом американського письменника Діна Кунца “Очі темряви” (Dean Koontz “The Eyes of Darkness”) нам залишається лише здогадуватись. Але правда в тому, що романіст передбачив коронавірус ще в… 1981 році. До цього часу він не друкувався в Італії. Зараз твір виданий італійською мовою під назвою “Безодня – Коронавірус: роман пророцтва” ( “Abisso – Coronavirus: il romanzo della Profezia”).

Дін Кунц – плідний американський романіст, один із тих, хто здатний щорічно писати нову книгу. 1981 року він видав роман під назвою “Очі темряви”. 

У січні, коли коронавірус починав пожинати своїх перших жертв у Китаї, один із користувачів Twitter опублікував уривок із згадуваного роману. Згідно з сюжетом, Христина Еванс намагається з’ясувати, як загинув її 12-ти річний син Денні, тіла якого вона не бачила. Під час розслідування з’ясовується, що хлопець живий, а його зникнення пов’язано з вивченням вірусу під назвою… WUHAN-400. Це – бактеріологічна зброя, розроблена в лабораторіях китайського міста Ухань.

Денні виявився єдиним уцілілим з учасників скаутського походу, які загинули внаслідок випадкового поширення вірусу за межі лабораторії. Інформацію про синтез вірусу потай привіз до США китайський вчений-перебіжчик Лі Чен. Проти «Ухань-400» немає ліків, разом з тим сам вірус швидко гине зі смертю носія та поза тілом. Втім, у Денні виявився імунітет до вірусу, тож він став піддослідним. Організм хлопчика переборює різні штами, хоча це й виснажує його. Вірус не лише не зашкодив Денні, а й розвинув у нього паранормальні здібності.

Що ж це: трансформація написаного в реальність, чи все-таки пророцтво? Відомо, що Дін Кунц не єдиний письменник, який у літературному творі розповів про бактеріологічну зброю проти людства. Варто згадати також детективний роман “Інферно” Дена Брауна, виданий у світ у 2013-му році. Проте, здається, нікому з романістів не вдалося так вцілити пальцем у небо як авторові “Очей темряви”. Чи можна насправді вважати Діна Кунца провидцем?

Збіг реальності з подіями роману

Реальність. Відомо, що коронавірус 2019 спалахнув у китайському місті Ухань.

Літературна версія. Вірус, який у романі знаний як біологічна зброя «Ухань-400», розроблений китайськими вченими в лабораторіях міста Ухань і таємно ввезений до США вченим Лі Ченєм. Вірус дозволяв вбивати лише людей, не реагуючи на інші живі організми. Сам вірус поза носієм існував не більше хвилини, а в разі смерті носія, вірус також гинув коли опускалася температура тіла. Інкубаційний період сягав чотири години, а смерть зараженого відбувалася не більше, ніж за добу.

Редакторські доопрацювання. В оригінальній версії роману 1981 року вірус називався GORKI-400 – назва, яка має мало спільного з Китаєм, оскільки всі дії твору відбувалися в Росії. 1989 року роман “Очі темряви” було виправлено. Тоді місце розвитку подій у творі перенесли з Росії у Китай, а вірус отримав назву Ухань-400.

Коментарі