Декрет італійського уряду «Я залишаюся вдома», націлений на боротьбу з поширенням нового коронавірусу, торкнувся не тільки життя, але й смерті – традиційні похоронні церемонії заборонені на всій території Апеннін. Ця новина викликала здивування деяких жителів країни, тому що влада спочатку не розшифрувала, що конкретно криється за цим дивним на перший погляд табу. Адже не може уряд заборонити людям вмирати і позбавити близьких права провести їх в останню путь?

На практиці тимчасове нововведення буде виглядати так: через епідемію тіла покійних відразу відправлятимуть з моргів на кладовище, адже в період з 10 березня по 3 квітня включно у всіх італійських церквах заборонили церемонію відспівування покійних, яка для католицької Італії до сьогоднішнього дня була єдино гідним способом прощання. Як пояснюють священнослужителі, подібну месу можна буде провести після того, як в країні нормалізується епідеміологічна ситуація.

На даному етапі сім’я покійного зможе запросити священика для читання спільної молитви. Поки ж Італія знаходиться на карантині, в якості альтернативи пропонується проводити короткі похорони, без традиційних процесій від місця проживання до цвинтаря. Всі присутні на цій церемонії повинні дотримуватися дистанції, а також їм заборонено потискати руки і вступати в контакт з родичами померлого, навіть з метою висловлення співчуття.

Коментарі