В Італії ввійшли в дію нові норми щодо перевезення в автівках дітей до чотирьох років. З 7 листопада обов’язковою є наявність дитячого автомобільного кріселка з під’єднаним до нього спеціальним пристроєм автомобільної сигналізації.

Про це заявило Міністерство транспорту. Нововведення підтверджується указом, що реалізує статтю 172 нового Кодексу автомобільних доріг, яка визначає технічні характеристики даних пристроїв. 

Наразі це лише зобов’язання. Вони діятимуть доти, поки громадяни не будуть поінформовані про нові норми і доки не буде запроваджено для батьків стимул у 30 євро повернення за купівлю системи “проти-залишення”. Опісля почнуть застосовуватися штрафні санкції за порушення. 

Міністр інфраструктури та транспорту Паола Ді Мікеле зазначає: “Це закон, насамперед цивілізаційний, задля запобігання трагедій. Я обурена звинуваченнями в тому, мовляв, нові норми – додатковий податок для сімей. Соромно використовувати життя наших дітей у політичних цілях. Цей закон не повинен бути приводом для суперечок”.

Батьки, які перевозять дітей віком до 4 років, зобов’язані встановити на сидіннях спеціальні прилади автомобільної сигналізації, так звані системи “проти-залишення”. 

Пристрої можуть бути вбудовані в сидіння, можуть бути основним обладнанням або аксесуаром для транспортного засобу чи незалежними як від сидіння, так і від авто, але повинні відповідати технічним приписам, наведеним у Додатку А до постанови. Зокрема, система запобігання залишення дитиною сидіння повинна подавати сигнал тривоги для негайного привернення уваги водія за допомогою конкретних візуальних та акустичних або зорових сигналів усередині або зовні транспортного засобу.

Згідно з новим законодавством, ті, хто перевозить автомобілем дитину віком до 4 років без дитячого сидіння, обладнаного системою “проти-залишення”, ризикують отримати штраф від 81 до 326 євро (оплата протягом п’яти днів 56,70 євро), відрахування 5 балів від посвідчення водія та позбавлення водійських прав від 15 днів до двох місяців, якщо порушення буде зафіксовано більше одного разу протягом двох років.

Коментарі