Ситуація зростання інфікувань та смертей від коронавірусу змушує італійський уряд встановлювати нові заборони. Нова постанова передбачає закриття всіх громадських парків і садів, заборону виїзду на вихідні в друге приватне помешкання чи будинок. А займатися на повітрі спортом можна лише наодинці та поруч із домом. Так уряд намагається протидіяти поширенню коронавірусної інфекції. Постанова вступає в дію вже сьогодні, 21 березня. 

Заходи, які вживає уряд проти “втечі на вулиці” у вихідні дні, узгоджуються з постановою, підписаною міністром охорони здоров’я Роберто Сперанца.

Наразі керівництво вирішує залишити працювати супермаркети та не обмежувати діяльність офісів. Проте до таких жорстких рішень на виклики часу уряд може вдатися вже наступного тижня. 

Про тривалість та ступінь заходів буде вирішено найближчими днями на основі нових даних про зараження. Не виключається декрет із “найефективнішими санкціями”, на які посилається голова поліції Франко Габріеллі та, можливо, санкціонування перевірки через рух мобільних телефонів.

ПАРКИ ТА САДИ 

Громадський доступ до парків, віл, ігрових зон та скверів заборонений. Захід, вже прийнятий у великих містах та діє для всієї Італії.

ПРОГУЛЯНКИ ТА БІГ 

Забагато людей виходять на прогулянку, тому накладена заборона на будь-яку колективну спортивну активність на свіжому повітрі. Наодинці дозволяється займатися руховою діяльністю лише поблизу будинку проживання і лише за умови дотримання відстані не менше одного метра від іншої людини.

БАРИ  ТА АВТОГРИЛІ 

Обслуговування з продажу їжі та напоїв зупинені всередині залізничних станцій, а також на автозаправках та автогрилях.  Автогрилі вздовж довгих автостради можуть залишатися відкритими, але продавати можуть лише товари на вивіз. Бари лікарень та аеропортів залишаються відкритими із зобов’язанням забезпечити дотримання відстані між клієнтами не менше одного метра.

ВИЇЗДИ НА ВИХІДНІ

Щоб стримати ризик виїздів у вихідні до будинків відпочинку та другого власного будинку, з п’ятниці по понеділок уряд забороняє будь-який рух до будинків, окрім основного місця проживання.

Наступного тижня настане час для нових урядових рішень щодо шкіл, магазинів та заводів.

Коментарі