Палити – дуже шкідливо, а у громадських місцях – ще й дорого! Мабуть тому за 15 років дії закону про заборону паління на вулицях, у ресторанах, кав’ярнях і т. ін. в Італії число курців скоротилося майже на один мільйон. Про це, згідно повідомлення ANSA, свідчать дані, поширені в п’ятницю Вищим інститутом охорони здоров’я країни.

Корисний для суспільства закон набув чинності 10 січня 2005 року. Його автором виступив тодішній міністр охорони здоров’я Джероламо Сірко. На думку фахівців вказаної організації, одним з головних результатів дії даної заборони стало зростаюче розуміння шкоди не тільки від паління тютюну, але і від пасивного куріння, тобто активного вдихання нікотинового диму.

Повна заборона паління в громадських приміщеннях діє на всій території Італії і, за даними 2018 року, суворо виконується в 73 відсотках випадків, підкреслюється у повідомленні агентства.

Слід зазначити, що на базі Вищого інституту охорони здоров’я діє спеціальна служба «Зеленого телефону» для бажаючих кинути небезпечну звичку. Якщо в 2005-му до її співробітників за допомогою звернулися всього 2,6 тисяч чоловік, то в минулому році їх кількість перевищила 11 тисяч. Як бачимо, прогрес наявний, тому так тримати!

Коментарі