Декрет, який вийшов напередодні, дозволяє розподілити грошову допомогу у вигляді продуктових ваучерів всіма муніципалітетами Італії (більш докладно про це розповідалося в одному з попередніх текстів), але право використання державних грошей буде залежати від фінансового статусу окремої сім’ї чи громадянина.

При цьому в уряді не всі згодні з такою постановкою питання. Влада Італії повинна гарантувати «універсальний базовий дохід» всім громадянам незалежно від їх матеріального становища, заявив в понеділок, 30 березня, засновник правлячого італійського «Руху 5 зірок» Беппе Грілло. На його думку це у подальшому зменшить соціальну нерівність, а у період скрути суттєво допоможе громадянам.

З кризою, викликаною обмеженнями через пандемію, потрібно боротися не так, як це робили в 2008 році, коли влада рятували банки, а не громадян – потрібно, щоб в центрі уваги на цей раз були реальні люди, сказав Грілло.

Нагадаємо, у 2018 році за ініціативою популістів (тоді вони входили до правлячої коаліції з «Лігою», зараз – з лібералами) було прийнято рішення про початок виплат так званої «допомоги по громадянству». Влада гарантувала всім громадянам дохід 780 євро (з урахуванням 280 євро на житло) і можливість отримати різницю між своїми реальними доходами і вказаною сумою з бюджету.

Одним словом, допомога до італійців точно надійде, а моральну підтримку вони й так мають – увесь світ молиться за припинення пандемії.

Коментарі