У недільному Туріні погожий зимовий ранок першого грудня почався не з прикрашання різдвяної ялинки та піднесеного настрою, а більш несподівано та сумно. Майже 10 тисяч мешканців міста вимушені були покинути свої будинки внаслідок знешкодження англійської бомби часів Другої світової війни.

Людей, що проживають у радіусі 300 метрів від небезпечної знахідки, евакуйовано. Жовта зона небезпеки протягнулася набагато далі, і у її кордонах поліцейські настійливо радили мешканцям не підходити до вікон та не залишати домівки без нагальної потреби. Всього унаслідок операції незручностей зазнало біля 50 тисяч турінців.

Мерія італійського міста оголосила початок знешкодження вибухівки родом з минулого століття о дев’ятій ранку, а тривалість специфічного заходу, ймовірно, сягатиме семи годин. Складність операції полягає у тому, що одного з детонаторів бомби (переднього) – значно пошкоджено, тому його заморозять, а задній – зріжуть за допомогою потужного напору води з піском.

До речі, евакуацією мешканців влада не обмежилася: на вказаний час посадовці розпорядилися закрити повітряний простір над Туріном та внести корективи у розклад громадського транспорту. А зазвичай, галасливий та велелюдний вокзал міста почне працювати не раніше 16.30 за місцевим часом. Нічого не поробиш – відлуння війни…

Коментарі