Міністр закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо в рамках прес-конференції в Асоціації іноземної преси в Римі висловив заклопотаність відносно поширення фейкової інформації, закликавши журналістів до відповідальності – посилатися виключно на офіційні дані та розповідати про реальний стан справ у країні.

Посадовець наголосив: як тільки стало відомо про перші випадки захворювання на коронавірус на території Італії, влада держави та представники наукових кіл продемонстрували максимальну інформаційну прозорість. Це робить Італію країною, якій можна довіряти. Тим не менш, в ці дні світ зіткнувся з величезною кількістю некоректних відомостей щодо зараження COVID-19, які завдають колосальної шкоди економіці держави: у першу чергу секторам туризму, бізнесу, а також бренду Made in Italy, і негативно впливають на репутацію італійського наукового співтовариства.

Ситуація дійшла до того, що наразі світ змушений говорити не стільки про епідемію, скільки про інфодемію. Тому Луїджі Ді Майо просить журналістів цитувати у своїх матеріалах виключно офіційні джерела, а також доносити до суспільства інформацію, яка поширюється службою цивільної безпеки.

Зокрема, політик сповістив добру новину – всі пацієнти римської інфекційної лікарні Спалланцані одужали! Що стосується осередків коронавірусу, то їх всього два, а не 10 або 100, як часом підноситься деякими ЗМІ. Вони зачіпають лише 0,05 відсотка всієї території Італії, а під карантин поміщено 0,0089 відсотка від загальної кількості населення країни. Тому глава МЗС Італії закликає до спокою – ситуація під контролем.

Коментарі