Представники Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) вважають, що міркувати про те, чи пройдено пік захворюваності коронавірусною інфекцією, поки не представляється можливим, оскільки для цього немає достатніх даних.

Відомо, що станом на 15 березня, кількість хворих у світі перевищила 145 тисяч осіб. Серед європейських країн за числом заражень лідирує Італія, тут COVID-19 виявили у 21 157 осіб. Смертність від коронавірусу на Апеннінах також найвища – на даний час загинула 1 441 людина, а вилікувалося всього на 525 осіб більше. Це дуже незначний розрив. Саме тому спеціалісти ВООЗ наполегливо розмірковують, чому у Італії настільки багато жертв.

Представники Всесвітньої організації здоров’я припускають, що таку високу кількість смертей реєструють через те, що на початку епідемію було важко розпізнати, оскільки люди не були обізнані з симптомами та зверталися до лікарів тільки у критичних випадках. Внаслідок цього заразилася дуже велика кількість громадян відразу.

Крім того, представники ВООЗ звертають увагу на те, що слід враховувати високий середній вік громадян Італії – підкреслюється: чим старше населення, тим вище смертність. Треба розуміти, шо у віці від 80 років смертність від COVID-19 перевищує 14 %. При цьому у більшості дітей коронавірусна інфекція викликає симптоми, схожі на ГРВІ.

Коментарі