Саме ці ілюзії є своєрідною інформаційною епідемією. Коронавірус не смертельний, але все-таки небезпечний для суспільства та поведінки особистості. Необхідно якомога більше залишатися вдома. Ті, хто виїжджає на вулицю повинні вжити всіх можливих запобіжних заходів, щоб уникнути контакту з іншими людьми або предметами, яких торкаються багато людей. Читаючи та слухаючи інформацію, що заполонила мережевий простір, важливо відсіювати зерно від полови. Нижче наводимо кілька хибних тверджень щодо коронавірусу.

“Маски та рукавички зупиняють вірус”

Маски ВООЗ рекомендує використовувати тим, у кого були проблеми зі здоров’ям, що призвели до імуносупресії (тобто зниження захисних сил імунної системи) або тим, хто підозрює, що заразився чи має справу з інфікованими людьми.

Однак “прості”, тонкі маски не дуже ефективні. І, навпаки, зволоження при контакті з носом і ротом для нашого дихання може стати своєрідною посудиною для вірусів і бактерій. Маски, що захищають від “біологічного ризику”, ефективніші, але в цей час вони майже дефіцит і в основному використовуються в лікарнях: лише в Ломбардії на день використовується 300 000. З цієї причини раціональне використання також на “соціальному”, а не лише індивідуальному рівні масок є корисним для всіх.

Дискурс про майже неефективність і навіть можливий негатив, а не користь, ще більше справедливий щодо рукавичок. Думка про те, що руки абсолютно захищені, може призвести до менш розсудливої ​​поведінки і, перш за все, самі рукавички можуть стати транспортним засобом зараження. В ідеалі їх слід міняти після кожного використання, що насправді неможливо (про це ми думаємо лише тоді, коли ідемо до пекаря: між торканнями ручками, грошима, монетами, банкоматами, квитанціями тощо знадобиться десяток пар рукавичок).

“Діти імунно захищені”

Ця поширена думка також, на жаль, помилкова. Молодші діти можуть укласти контракт на SARS-CoV-2.  Статистично встановлено, що діти заражаються вірусом у значно менших відсотках і що у переважній більшості випадків вони мають більш легку симптоматику, але це не означає, що вони імунно захищені незалежно від того, що не можуть передавати вірус. У ці складні дні, коли, можливо, кілька батьків покладаються на своїх бабусь і дідусів по догляду за своїми малюками, це помилкове переконання може зіслужити небезпечну службу.

“Вітамін С бореться з коронавірусом”

В одному з найпопулярніших аудіо останніх днів, поширюваних у WhatsApp, фантомна медична всестра з Ломбардії повідомляє, як в деяких лікарнях лікують Covid-19, хворобу коронавірусу, вводячи пацієнтам вітамін С. І радить слухачам скласти цільову дієту та придбати спеціальний продукт.  Детальніше про це читайте тут…

Кількість інформації нескінченна, і необхідно покладатися лише на людей чи мережеві джерела, які вважаються чесними та надійними. Якщо новини чи аудіо надходять вам на WhatsApp з різних контактів, то факт, що вони надходить від кількох людей ще не є свідченням правдивості змісту інформації. Невелика доза скептицизму та недовіри завжди корисна.  Як і коронавірусна епідемія, блокування розповсюдження фальшивих новин та чужих фальшивих теорій є не лише розумним, але й необхідним.

Коментарі