Італійські вчені, які вивчають сліди стародавньої людини на схилах вулкана Роккамонфіна в Центральній Італії, виявили нові відбитки, що дають додаткову інформацію про життя людей на території Європи.
Археологи вивчають схили вулкана з 2001 року. За цей час було виявлено кілька ланцюжків слідів гомінідів, а також знаряддя їх праці. Недавні польові дослідження принесли нові, в якійсь мірі несподівані результати.
Вчені виявили нові сліди, які спрямовані не зверху вниз, як всі попередні, а навпаки – знизу вгору. Це означає, що стародавня людина не просто тікала від виверження по ще не охоловшій лаві, а цілеспрямовано піднімалася вгору до жерла вулкана.
Всього було знайдено 14 нових відбитків. Аналіз слідів дозволив вченим зробити висновок, що на даній ділянці ходили щонайменше п’ять осіб, причому тільки один з них був дорослим чоловіком. Характер слідів вказує на те, що люди не бігли, а пересувалися спокійно і розмірено.
Крім слідів, вчені виявили два кам’яних артефакти, виготовлених з базальтового матеріалу, очевидно, що використовувалися в якості знарядь праці.

Коментарі