Надзвичайна ситуація, яка наразі склалася у Італії, є складною і небезпечною не тільки стосовно здоров’я нації – вона також неабияк б’є по економіці країни. Міністр економіки держави вже направив листа з Риму до Європарламенту. У поданні йдеться про екстраординарні трати, на які італійському урядові довелося піти у зв’язку з епідемією коронавірусу.

Політики та економісти добре розуміють, що Євросоюз – єдиний організм, тому, коли занепадає або хворіє одна його частина, страждають усі. Таким чином, було прийнято рішення виділити 25 мільярдів євро та відправити транш до Італії. Перша частина у розмірі семи з половиною мільярдів надійде вже на протязі цього тижня. Діючи так, Євросоюз виконує вимоги Пакту про стабільність – документу, який застосовується у виключних ситуаціях. У Італії саме така настала прямо зараз.

Якщо у найближчі тижні коронавірус не вдасться зупинити, то наслідки як для економіки так і для населення можуть бути вкрай драматичними. Цільова допомога Італії на певний час дозволить зберегти ліквідність компаній, робочі місця та підтримати систему охорони здоров’я, яка наразі захлинається від навали важко хворих.

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен у кінці відеосаміту заявила, що спільнота повинна триматися разом, щоби європейська економіка пережила цей серйозний шторм.

Коментарі