На Півночі показник досягає 82%. Дані Istituto Superiore di Sanità свідчать, що 6 дітей з 10 їздять в автомобілях без дитячих автокрісел.

Італійці не люблять дитячі автокрісла. Менше половини водіїв використовують їх під час перевезення дітей в автомобілі, а саме 44,1%. Деякі саджають дитину на руки пасажиру, дуже часто на місце попереду, поряд з водієм, інші садять дитину на задньому сидінні, пристебнувши дорослим ремінем безпеки. Всі ці люди навіть не уявляють собі, якому ризику піддаються діти в цих випадках, навіть під час коротких поїздок.

Дані, зібрані Вищим інститутом охорони здоров’я при фінансуванні Міністерства транспорту та інфраструктури, повне дослідження скоро буде опубліковане в галузевих журналах і є унікальним у своєму роді за розміром вибірки.

Дослідники спостерігали за водіями у 28 містах Італії, влаштувавшись в безпосередній близькості від перехресть доріг (міських і приміських), щоб спостерігати за поведінкою водіїв.

З’ясувалося, що італійці не люблять пристібати і ремені безпеки: навіть північні автомобілісти недостатньо старанні – відсоток тих, хто пристібається, сідаючи за кермо, зупиняється на 82,6%, 67% автомобілістів пристібають ремінь в центрі країни і тільки 36,3% на півдні . Задні ремені безпеки не використовуються практично ніколи у всій Італії (навіть в Ломбардії і Венето ними користуються тільки двоє з десяти чоловік).

Передбачається, що, якби водії дотримувалися правил техніки безпеки, це могло б врятувати 327 людей на рік.