Молокозавод у Мартіна Франка, в провінції Таранто регіону Апулья, створив моцареллу, наповнену Нутеллою. Винахідники заявили, що багато клієнтів, а також деякі студенти Erasmus, які відвідали молокозавод, оцінили цю ідею. Але невідомо, як сприймуть творіння у регіоні Кампанья, на традиційній землі моцарелла ді буфала.

Експерименти в поєднанні з традицією є основою кулінарного мистецтва останніх років. Усе більше кухарів пропонують рецепти, які переглянули та збагатили нотками інновацій, часто геніальними. Однак існує кордон між творчим чуттям, геніальністю і профанацією кулінарної традиції. Кому відома моцарелла з Нутеллою всередині? І хто знає, що подумають мешканці Кампаньї, як вони оцінять це нововведення чи не сприймуть його як… святотатство. Тим не менше, є сміливці, які наважилися і вирішили запропонувати своїм клієнтам моцареллу з найвідомішим у світі солодким лісовим горіховим кремом (і пальмовим маслом) у поєднанні з тортами, круасанами і звичайно хлібом та булочками. 

Цими сміливцями стала молочна промисловість Семераро Мартіни Франки (Caseificio Semeraro di Martina Franca) у провінції Таранто в Апульї. В Апулійській молочній компанії кажуть, що багато клієнтів оцінили їхнє творіння. “Це схоже на бурату. Але всередині з Нутеллою. Якщо їсти гарячою, свіжоприготовленою, має смак молока з Несквіком. Однак у холодному вигляді відчувається контраст між солодким і соленим. Нас відвідували студенти Erasmus і їм сподобалося”, – зазначає Розіта Семераро (Rosita Semeraro), донька Франческа, власника бізнесу.

Насправді це кулінарне творіння могло б бути добре сприйняте. Молочні продукти особливо добре піддаються експериментам такого типу. Кілька місяців тому усіх вразила ідея одного неаполітанського молокопідприємства щодо Пандоро моцарелли буфала. Вже протягом багатьох років моцарелла буфала, гастрономічна майстерність Касертано та Піана дель Селе (Casertano e della Piana del Sele) з Салерно стала також основним інгредієнтом багатьох інших продуктів, таких як морозиво та йогурт.

Коментарі