На півдні Італії у четвер була проведена операція по знешкодженню знаної мафіозної структури під назвою «Ндрангета». Аналогів подібному поліцейському заходу не було відтоді, як стався максіпроцес над сицилійською мафією, що продовжувався з 1986 по 1992 роки. Тоді на лаві підсудних опинилися 350 злочинців.

Зараз було заарештовано 334 людини, 260 з яких відправлено за ґрати. Непересічний факт: у рамках всеохоплюючої операції, що проходила у буквальному сенсі від Альп до Сицилії, а також на теренах інших країн (зокрема, у Німеччині, Болгарії та Швейцарії), традиційно було складено наказ про проведення масових арештів. Документ займає аж 250 сторінок!

Цікаво, що підозру було оголошено навіть посадовцям – наприклад, меру міста Піццо, голові муніципальної поліції Вібо-Валентії, а також багатьом адвокатам та підприємцям. Це й не дивно, адже «Ндрангета», хоч і не може зрівнятися масштабами з Коза Нострою або неаполітанською Каморрою, але все ж являється доволі потужною злочинною організацією, відомою у всьому світі. Підраховано, що її річні доходи складали десятки мільярдів євро.

Невже зовсім скоро колоритні хрещені батьки та жорстокі війни кланів відійдуть у минуле?

Коментарі