Громадянська війна на території Лівії триває з 2014 року, але попри зусилля світової спільноти, конфлікт навіть не думає вщухати. Три дні тому, 16 січня 2020 року, Реджеп Ердоган заявив про направлення турецького спецназу та декількох одиниць бойової техніки для охорони Уряду Національної Згоди.

А вже сьогодні, 19 січня, глава МЗС Італії Луїджі Ді Майо запропонував направити до Лівії миротворців. Він заявив, що в разі досягнення на Берлінській конференції домовленостей по Лівії, буде потрібна європейська миротворча місія, узгоджена з самою країною та ООН.

Ді Майо зазначив, що постачання зброї до Лівії йдуть не тільки по землі – вона доставляється літаками і судами. Саме тому потрібні «європейські блакитні каски, які контролюватимуть дотримання угоди на воді, суші і в повітрі».

Глава МЗС Італії висловив думку про те, що ЄС «може бути нейтральним і гідним довіри гравцем», і це, до певної міри, є справедливим твердженням. Коментуючи переговори лівійських протиборчих сторін у Москві, міністр зазначив, що жодна держава «поодинці не може вирішити складну ситуацію в Лівії», бо подібне не має відношення до реальності – «таке буває тільки в фільмі».

Ді Майо вважає, що при загостренні конфлікту до Європи з боку Лівії можуть податися близько 700 тис. мігрантів. Ефективно стримати такий потік навряд чи вдасться.

Став відомим зміст проекту підсумкового комюніке Берлінської конференції по Лівії. Зокрема, в документі міститься заклик до зупинки бойових дій на довгостроковій основі, в тому числі операцій із застосуванням авіації, припинення пересування військ і перекидання їх на підтримку сторін конфлікту.

Коментарі