Вісім років і 9 місяців позбавлення волі призначено екс-міліціонеру Доменіко Рубіно та 6 інших обвинувачувальних вироків, з яких 4 проти колишніх агентів, з ув’язненням від одного року до 7 місяців і понад 6 років. Таке покарання накладено Міланським судом у процесі за коловорот “легких” дозволів на проживання, виданих в обмін на гроші чи інші корисні речі, такі як комп’ютери, сплата податку на автомобіль і навіть… вечері.

У процесі, зокрема, брали участь працівники міліції, які колись чергували або в Імміграційному бюро штабу поліції Мілану, або в поліцейських дільницях Лорентеджіо та Порта Дженова, а також два китайських посередники.

Розслідування координоване прокурором Паоло Філіппіні із звинуваченнями у злочинному об’єднанні, спрямованому на корупцію в центрі, завершилося винесенням найвищого вироку 8 років і 9 місяців колишньому головному начальнику Доменіко Рубіно, заарештованому в 2017 році. У нього конфісковано villa Magnaghi, резиденцію вісімнадцятого століття в Маркалло-кон-Касоне (Marcallo con Casone), у районі Мілану, записану на дружину.

Під час розслідування, яке призвело до арештів у листопаді 2017 року, розкрито змову, спрямовану на корупцію та фальшиву ідеологію. У доступі до комп’ютерної системи розкрито коловорот “легких” дозволів, виданих в обмін на цифри, які змінювались між “200 та 5000 євро” й іншими цінними подарунками і послугами. Суми грошових коштів наданих для отримання дозволів були настільки високими, на думку обвинувачення, що підозрюваному в скоєнні злочину керівнику асоціації Рубіно призначили також конфіскацію записаної на дружину історичної вілли. Конфіскацію десятків тисяч євро призначено також іншим підсудним.

У ході розслідування, як пояснив слідчий у залі суду, було розглянуто понад 200 “аномальних” практик із близько 70-ма обвинуваченими. Раніше вже засуджений китайський посередник. Слідчий також розповів про справу двох подруж із Китаю, які попросили “знижку” для отримання довгострокового дозволу від Ю. Сіеші, китайського ресторатора, який вважався одним із посередників разом із Дуанді Ян. Обвинувачені пояснили прохачам у WhatsApp, що знижка не може бути нижчою “11 тисяч євро”.

Коментарі