Сьогодні у столиці італійського острову Сардинія сталася надзвичайна подія: у одній з лікарень міста 14-річна дівчинка, яку було ушпиталено у неділю, загинула у реанімаційному відділенні. Діагноз, поставлений лікарями, звучав так – менінгоенцефаліт.

Місцеві газети стверджують, що до медичного закладу дівчина-підліток була прийнята у відносно стабільному стані. Але протягом доволі короткого проміжку часу її здоров’я почало погіршуватися, що привело до швидкої смерті дитини.

Фахівці Кальярі, вивчивши мікроорганізм, що спричинив загибель пацієнтки, виявили його невірусну природу. Це говорить про те, що хвороба незаразна, тому поки що активація протоколів профілактичних мір та попередження про загрозу потенційної епідемії будуть зайвими. Слід зазначити, що менінгоенцефаліт – дуже складне та смертельно небезпечне захворювання. Воно викликає такі симптоми, як критично високу температуру, блювання, нестерпні головні болі, параліч окремих груп м’язів, тому члени сім’ї загиблої деякий час будуть знаходитися у певній ізоляції та під постійним контролем лікарів.

Наприкінці 2019 року вже було зафіксовано випадки спалахів менінгококової інфекції у місті Бергамо – тоді постраждало троє людей, зокрема, одна дівчина загинула. Відразу ж було введено план по обов’язковій вакцинації громадян віком від 18 до 50 років. Яке відлуння буде цього разу – незрозуміло, але подібні факти насторожують, бо випадки менінгоенцефаліту частішають.

Коментарі