Прибиральниці у школах (зараз їх пафосно називають клінінг-менеджерами) – незамінні працівники, відповідальні за ідеальну чистоту класів, коридорів та інших приміщень учбових закладів. Але італійський уряд, схоже, так не вважає: нещодавно було озвучено жорсткі регламенти щодо кількості робітників цієї сфери, і стало зрозуміло – вакансії стрімко скорочуються. Згідно прогнозів, під загрозою звільнення автоматично опинилися біля 16 000 працівниць.
Парламентарі мотивують названі зміни відмовою від залучення «сторонньої» робочої сили, що раніше активно брала участь у процесі прибирання шкіл, коледжів та ліцеїв. Значна частина італійського суспільства, і особливо освітяни, впевнені – це нерозумна економія, тому сумнівні метаморфози ні до чого доброго не доведуть. Адже самі вчителі фізично не зможуть втілити у життя знане прислів`я «і швець, і жнець, і на дуді грець», тобто одночасно навчати дітлахів і мити підлогу.
Ситуація на даний момент залишається патовою, але поки уряд не прийняв остаточного рішення, є надія повернутися до переговорного процесу і зупинити неконструктивні зміни.

Коментарі