Активісти громадської асоціації під промовистою назвою “Викрадена і розграбована Сардинія”, що об’єднує близько 35 тисяч чоловік, підвели підсумки 2019 року.
За їхніми словами тільки в трьох аеропортах Сардинії в минулому році були конфісковані понад 10 тонн піску, вкрадених на острові. Близько 6 тонн вилучили в аеропорту Кальярі, ще 4 тонни – в Олбіі і Алгеро. Однак ці цифри відображають далеко не всі втрати, які несуть італійські пляжі. Це лише їх невелика частина.
На Сардинії налічується понад 250 пляжів, які простягнулися більш ніж на півтори тисячі кілометрів. Пісок тут дійсно унікальний: його колір варіюється від білого до темно-рожевого, а розмір – від дрібного пилу до рисових зерняток. Проблема масштабного розкрадання природної спадщини острова виникла далеко не вчора. Багато років на очах місцевих жителів туристи спокійно збирали “дари моря” в порожні пластикові пляшки, поліетиленові мішки та іншу доступну тару. Заборона на вивезення цих природних матеріалів існував давно, але мало хто звертав на це увагу.