Італійська влада вживає додаткових заходів, націлених як на блокування епідемії і фейкових новин про її поширення, так і на боротьбу з нечистими на руку торговцями, які наживаються на трагедії. Відносно останніх прокуратура Італії ініціювала розслідування за фактом спекулятивних дій на ринку.

Напередодні пройшли обшуки в італійських представництвах Amazon та eBay. Правоохоронці також затримують перекупників, які на вулицях з рук продають маски по 10 євро. За останні тижні маска несподівано стала одним з головних аксесуарів і інструментів медійної пропаганди, яким скористався навіть губернатор Ломбардії Аттіліо Фонтана, що вийшов у прямий ефір соцмережі з нею на обличчі. Це сталося після того, як стало відомо про зараження однієї з його помічниць.

На тлі загального ажіотажу (попит на маски виріс за один тиждень на 400 відсотків) на одному з сайтів з’явилася медична маска від італійського модного будинку Fendi за надзвичайною ціною – 190 євро. Як з’ясувалося, цей предмет знаходиться у продажу вже багато років, але зі спалахом коронавірусу його розкупили за лічені дні.

Єдине велике місто, де маски не в ходу і немає поки масового психозу, це, як не дивно, Рим. Місцеві жителі спокійно водять своїх дітей до школи і їздять на громадському транспорті без такого захисту. Деякі туристи теж бадьоряться, демонструючи байдужість до подій, особливо це стосується росіян, яких, як і раніше, доволі багато у Вічному місті.

Коментарі