Різдво – це час, коли, здається, навіть повітря навколо наповнюється доброю магією та дивами. Тому не лише у мегаполісах, а навіть в невеликих населених пунктах від півдня до півночі Італії можна зануритися у дивовижу Різдвяної казки.

Erice, провінція Трапані, від початку грудня по 6 січня перетворюється на “село вертепів”. Тут кожен занурюється у чарівні звуки волинок, величні світлові шоу, концерти, старовинні традиції, артистичні вертепи та веселі заходи, що оживляють мальовниче старе містечко. 

Grado з його морською традицією з нагоди Різдва демонструє широкий огляд Вефлеємних містечок – понад 200 сцен Різдва Христового в різних пунктах вулиць і в зоні центру, в портовій зоні та в хуторах, включаючи Аквілею та Терцо ді Аквілею. Дух свята витає над різдвяними будиночками, у виставах з піснями та танцями, веселощах, атракціонах.

Assisi місто-символ сцени Різдва Христового. На мальовничих вулицях міста Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО можна помилуватися сценами Різдва, еко-деревами, вогнями, виставками, шоу з приємним супроводом мандрівної музики. Гордістю цього Різдва в Ассізі є “Третій рай” – чарівний ліс, завдовжки близько сорок метрів,що складається з 14 видів дерев гори Субасіо, загальною кількістю 400 рослин, що в кінці свят стане їх обителлю.

Poffabro, в Регіональному парку Фріульських Доломітів, є справжнім “вертепом серед вертепів”. Понад 150 творінь на балконах, вікнах, у найпотаємніших куточках села, включені до числа найкрасивіших в Італії. Ефектний музей під відкритим небом зі сценами Різдва з гіпсу, порцеляни, тканин, скла, міді, дерева, мила, вовни і навіть шоколаду та солодощів.

У Manarola, одній з перлин Cinque Terre, щороку, з 8 грудня до кінця січня, загоряється найбільша в світі Різдвяна сцена з Книги рекордів Гіннеса. Сцена Різдва, задумана в 1976 році Маріо Андреолі, складається з 8 км електричних кабелів, 17000 лампочок і понад 300 фігур в натуральну величину, створених з переробленого матеріалу. Неймовірне видовище, яке можна побачити на власні очі.

Різдво в Salerno – свято, що асоціюється з артистичними вогнями (Luci d’Artista), у які з 15 листопада по 19 січня вбираються площі, парки та вулиці міста. Протягом багатьох років Luci d’Artista в Салерно стали однією з головних визначних пам’яток національної та міжнародної привабливості, якими захоплюються та фотографують мільйони туристів з усього світу. Новою у цьому році є виставка “Пісочне Різдво” з численними піщаними вертепами міжнародних художників.

Чудове селище в Абруццо Civitella Alfedena у найпривабливіших куточках історичного центру перетворюється на автентичну сцену Різдва з пап’є-маше у природнію висоту. Серед давніх звуків і шумів відвідувач занурюється в атмосферу Вефлеємного містечка і стає його невід’ємною частиною у подорожі, призупиненій у часі.

Коментарі