Італійська мафія розширює свою діяльність у кожному секторі. Від сільського господарства до ресторанів, аж до розподілу продуктів, вона сягає обороту, що перевищує 24,5 мільярдів євро.

Мафія веде “бізнес” у найрізноманітніших секторах: від сільського господарства до тваринництва та розподілу їжі до ресторанів – єдине “підприємництво”, грошовий оборот якого перевищує 24,5 мільярда євро. Як зазначає Coldiretti (Confederazione Nazionale Coltivatori Diretti), “організована злочинність у сільському господарстві діє за допомогою крадіжок сільськогосподарської техніки та транспортних засобів, рекетів, викупу, вимагання або з так званим шнурком у вигляді накладення трудових чи транспортних послуг або охорону ферм, пошкодження сільськогосподарських культур, напади, лихварство, незаконний забій, шахрайство проти Європейського Союзу та найманих працівників”.

Злочинність нав’язує себе величезними галузями агропродовольчого сектору та прибутками, що отримуються від цього, знищуючи конкуренцію та вільний легальний ринок і пригнічуючи чесне підприємництво.

Для президента Coldiretti Етторе Прандіні “найкращі результати діяльності підтверджують необхідність підтримувати охорону на високому рівні та посилювати широкі зв’язки законодавства з реформою злочинів у агропродовольчому секторі”. Він додає, що агромафія переслідується більш адекватною каральною системою із схваленням пропозицій щодо реформи харчових злочинів, представлених спеціальною комісією під головуванням Джанкарло Казеллі, президентом наукового комітету Обсерваторії Агромафії, що просувається Coldiretti.