У зв’язку з епідемією коронавірусу, що невпинно шириться світом, люди нервуються, тому іноді не добирають слів, виражаючи своє незадоволення, тривогу та інші емоції доволі гостро. Ось і президент італійської області Венето Лука Дзайя був вимушений вибачитися за свої слова про низький рівень гігієни в Китаї і про його громадян, що з апетитом поїдають мишей, повідомляє газета Corriere della Sera.

Раніше Дзайя в ефірі телеканалу Antenna 3 Nord Est порівняв харчові переваги китайців і італійців, заявивши, що Китай заплатив велику ціну в цій епідемії, тому що ми всі бачили, як вони їдять живих мишей або щось у цьому роді. За його словами, порівняно невелике число випадків зараження коронавірусом нового типу в Венето пояснюється повсюдним дотриманням правил гігієни і високим культурним рівнем місцевих жителів та італійців в цілому.

Посольство Китаю в Італії негайно відреагувало на заяви президента, підкресливши, що в такий складний момент як зараз, коли Китай та Італія перебувають пліч-о-пліч в боротьбі з епідемією, італійський політик обмовив китайський народ. При цьому посольство висловило впевненість в тому, що слова посадовця не відображають загальної думки італійців.

Президент області Венето, в свою чергу, вибачився. «Я прошу вибачення, якщо мимоволі зачепив чиїсь почуття» – заявив Лука Дзайя.

Коментарі