Викиди парникових газів на півночі Італії з середини лютого скорочуються на 10% щотижня, повідомляє прес-служба Європейського центру середньострокових прогнозів погоди.
Згідно з даними, зібраними за допомогою служби моніторингу атмосфери Copernicus, за останні чотири – п’ять тижнів на півночі Італії щотижня приблизно на 10% знижується концентрація закису азоту – одного з основних парникових газів.

Закис азоту (N2O) – третій за значимістю парниковий газ. Він виділяється при виробництві і застосуванні мінеральних добрив, в хімічній промисловості, сільському господарстві. Саме на нього припадає близько 6% глобального потепління.

Служба моніторингу атмосфери Copernicus (CAMS) щодня проводить аналіз погодинних концентрацій забруднювачів повітря. За даними дослідників, хоча протягом перших п’яти тижнів року чіткої тенденції не спостерігається, можна помітити зниження концентрації в повітрі N2O, яке почалося на шостому тижні нового року і триває досі.

Середня концентрація N2O з січня по першу половину березня скоротилася вдвічі. Подібний тренд спостерігається в Мілані, Турині та Бергамо. На сході Італії, зокрема, в Болоньї та Венеції, концентрація частинок також впала у два рази.

Коментарі