Міграційна політика багатьох країн світу посилюється, а конфлікти між державами загострюються – така невтішна ситуація зараз панує на теренах Євросоюзу, у тому числі й у Італії. Зокрема, потік нелегалів з берегів обійнятої війною Лівії різко виріс – на цьому наголошують усі авторитетні ЗМІ. Про загрозу невпинної лавини мігрантів-лівійців кричать не тільки таблоїди – сам прем`єр північно-африканської країни – Файєз аль-Саррадж, попереджає, що незабаром у гості до Італійської республіки, ймовірно, прибудуть біля 800 тис. нелегалів, серед яких можуть бути і терористи.

У останні дві доби ситуація зовсім вийшла з-під контролю – за цей короткий час на Лампедузу та Мальту переправились приблизно 600 мігрантів. З огляду на те, що тенденція нелегального перетину кордонів збільшується, прогнози фахівців невтішні: багато хто вважає, що через півстоліття корінні італійці опиняться у меншості. Це можна прослідкувати на прикладі Німеччини – вже зараз 36 % дітей цієї країни складають малюки мігрантів. Подібні зміни у перспективі відобразяться на етнічному складі нації, тому політики не перший рік ламають собі голови над вирішенням цієї складної проблеми.

Вважається, що настільки масовою міграція з території Чорного континенту стала через постійні війни та суспільні конфлікти, але є й інший аспект. Він полягає у демографічному рості населення Африки, у той час як нації Європи поступово старіють. Згідно з дослідженнями Центра Макіавеллі, до 2100 року африканська складова у світі підвищиться до 40 %, а європейська, навпаки, знизиться до семи. Для прикладу – за останні сто років доля мешканців Чорного континенту у загальній чисельності землян збільшилась з 9 до 25 %!

Вихід один – будь яким чином стабілізувати ситуацію з незаконною міграцією. А також зобов`язати представників інших етносів, що проживають на території Італії, активно засвоювати європейські цінності, державну мову та поважати історико-культурну спадщину країни.

Коментарі