Свята закінчилися і у світі знову назріває напруження, що дестабілізує спокійні та мирні настрої громадян. Нещодавно глава МЗС Італії Луїджі Ді Майо заявив, що ситуація у Лівії становить неабияку небезпеку для Європи, в тому числі й з точки зору поширення терористичної загрози.
Про це посадовець заявив після закінчення зустрічі в Брюсселі з колегами з ФРН, Франції і Великобританії, а також главою європейської дипломатії Жозепом Боррелем. За словами Ді Майо, припинення вогню в Лівії диктує необхідність обов’язкового конструктивного діалогу з усіма діючими сторонами.

Вказана зустріч повинна була пройти на теренах Лівії, але поки що це видається неможливим. Попри все, важливо те, що розмова таки відбулася. «З завтрашнього дня Європейський союз змінить підхід в ініціативах», – заявив Ді Майо, якого цитує агентство Askanews.

Італійський міністр зазначив, що з Брюсселя відразу ж попрямує в Туреччину для зустрічі з міністром закордонних справ Мевлютом Чавушоглу. Туреччина, за словами Ді Майо, є особливо важливим гравцем в нинішній момент, коли війна в Лівії має припинитися. Після Туреччини турне глави МЗС Італії продовжиться в Єгипті та Алжирі.

На жаль, навіть благодатні різдвяні дзвони не в змозі розвіяти смуту та агресивні настрої на планеті.

Коментарі