Лікарня, побудована у виставковому комплексі Fiera Milano, готова прийняти перших пацієнтів Covid-19. 

“Ми зробили за 10 днів те, що робимо звичайним способом протягом кількох років”, – сказав президент Fondazione Fiera Енріко Паццалі сьогодні вранці на прес-конференції Fiera MiCo, представляючи відкриття лікарні, побудованої у виставковому центрі, яка прийматиме пацієнтів з коронавірусом вже з кінця цього тижня.

 Нова лікарня, присвячена інтенсивній терапії Covid-19, стане еквівалентом “великого відділення” Поліклініки і наразі представляє “найбільший реанімаційний заклад Італії”. Як пояснив на прес-конференції Еціо Беллері, генеральний директор поліклініки Мілану, коли лікарня запрацює повністю, пацієнтів обслуговуватимуть 200 ліжок. Перші 28 приймуть хворих вже в найближчі дні. У лікарні працюватимуть 200 лікарів, 500 медсестер та 200 осіб іншого персоналу.

Госпіталь виставкового центру “стане символом битви, виграної проти коронавірусу, і символом відновлення нашого регіону”, – заявив президент регіону Ломбардія Аттіліо Фонтана. Але, як зазначив Фонтана, “з однією умовою: ми ще нічого не виграли, тому не повинні поширювати надто великого ентузіазму. Необхідно залишатися вдома – це єдиний спосіб, у який ми можемо перемогти”.

Будівництво нової лікарні було “набагато важчим і більш ретельним, ніж ми очікували, робота, поєднана з втомою, виконана без сну і прагненням виконати її в найкоротші терміни, – зазначив Паццалі. – Ми тут, щоб відзначити результат, але не радіти. Ми не радіємо, що зробили хорошу роботу, бо це те, чого я ніколи не хотів робити. Ми зіткнулися з драматичною ситуацією, тому зробили все найкраще, що можна було зробити за 10 днів із відданістю та пристрастю.  Мілан і Ломбардія ведуть неймовірну битву. І з цією лікарнею ми намагалися зробити щось, щоб допомогти цій битві”.

Під час прес-конференції було зачитано повідомлення Гвідо Бертоласо, уповноваженого з питань коронавірусу, призначеного регіоном Ломбардія, якого останніми днями госпіталізували на коронавірус. “Ми давали обіцянку, і ми її дотримали”, – написав Бертоласо, який продовжує давати “накази та вказівки” зі своєї кімнати.

“Причина, чому я погодився взятися за цю роботу – моя історія: якщо моя країна волає про допомогу, я відповідаю. На крик про допомогу Італії завжди відповідають, навіть коли є ризики. Ризики, з якими я знав, що ти стикаєшся. Я пишаюся тим, що прийняв завдання і виконаю його, – зазначив Бертоласо у своєму зверненні. – Обіцянка виконується: ми не зробили польову лікарню, як раніше, ані лікарню, а спеціалізовану лікарню, побудовану з повагою до пацієнтів та медичних працівників. У лікарні Fiera пацієнт головний. Президент регіону Аттіліо Фонтана, – підсумував Бертоласо, – привітав мене, і я знайшов компетентність та організаційний потенціал. Вибір губернатора для побудови цієї структури є важливим і може бути використаний в інших регіонах та міжнародних сценаріях”.

Губернатор Фонтана також виклав гіпотезу, яка виникла з розмови з урядом, про те, що лікарня Fiera стане постійною структурою. 

“З переговорів, які я проводив з міністром Сперансою та президентом Конте, може бути рішення назавжди залишити цей центр реанімації як орієнтир на півночі країни. Палаццо Чіджі, – пояснив губернатор, – розглядає можливість відкриття трьох великих національних центрів, присвячених надзвичайним ситуаціям у галузі охорони здоров’я: Мілан, а потім “один у центральній Італії та один на півдні”, і це “в очікуванні того, що подібні події можуть повторитися”.  Отже, ідея полягала б у тому, щоб “залишити структуру на захист будь-яких екстремальних ситуацій”, але – підсумував Фонтана – це “вибір, який ми зробимо разом з урядом”.

Коментарі