Глава відділення інтенсивної терапії клініки в Ломбардії Антоні Песенті спростував поширену думку про те, що важка форма коронавірусної інфекції буває тільки у літніх людей. Про це повідомляє Sky News.

Лікар зазначив, що половина важких хворих у відділенні – молодше 65 років. «У нас є пацієнти, яким по 20 і 30 років, їх досить багато, і вони також потребують реанімаційних заходів, як і літні люди», – розповів він.

За словами Песенті, єдина відмінність між молодими і літніми пацієнтами в тому, що люди молодшого віку зазвичай здоровіші, тому частіше виживають. Таким чином, лікар розвінчав міф про нібито невразливість до COVID-19 пацієнтів до 60 років. Це говорить про те, що інфекція не терпить зверхнього та легковажного ставлення до себе, незалежно від віку зараженого: люди обов’язково повинні сидіти вдома, постійно мити руки, дезінфікувати поверхні, пити багато рідини, не дозволяючи слизовим оболонкам пересихати, та уникати будь-яких сторонніх контактів. Саме тому на теренах Апеннінського півострову відсьогодні карантині заходи зробили ще більш суворішими.

Наразі у світі на коронавірус захворіло 278 655 чоловік. Зокрема, у Італії цифра заражених поступово підходить до 50 тисяч осіб, померло з них – більше 4 000, вилікувалося 4 440. Як видно, різниця між смертністю та одужанням знову значно скоротилася.