І знову трагедія у Альпах: два туриста всього один день не дожили до початку зими – 30 листопада гірськолижників накрила смертоносна лавина, що була для них останньою. Сталося це на італійському боці схилів величного Монблану, в області Валле-д’Аоста, поблизу міста Курмайор. Про трагічну подію повідомили співробітники генерального консульства у Мілані. Справа у тому, що загиблі не були громадянами Італії, але з якої вони країни – поки невідомо, інформація не розголошується.

Лавини щорічно забирають десятки життів. Подібна статистика не дивує, адже потривожена снігова стіна невпинно суне зі швидкістю 30 м на секунду – і горе тим, хто стане у неї на шляху. Вбивча сила зсуву у першу чергу базується на значній масі (до декількох сотень тон), що блискавично накриває необережного лижника. Тому у більшості випадків людина відразу помирає від шоку, викликаного політравмами, серед яких множинні перелами кісток, або від того, що хвиля зносить бідолаху у прірву. Також причиною загибелі нерідко стає гостра асфіксія, яку виникає брак кисню. Якщо ж комусь і вдається вижити, то, зазвичай, розпачливих волань нещасного ніхто з рятувальників не чує, тому що звукопровідність снігового покриву вкрай низька. Мабуть це одна з причин, чому на пошуки похованих під кучугурами людей посилають навчених сенбернарів.

До слова, 50-51-й роки минулого століття у Альпах назвали досить моторошно – Зима жаху. Саме у цей проміжок часу зійшло 649 лавин, що забрали життя декількох сотень людей, зокрема, у Італії кількість жертв досягла 46 чоловік.