Європейське космічне агентство не може більше залишатися осторонь  від світових проблем, зокрема, пов’язаних з подоланням коронавірусної інфекції. В середу його керівництво на сторінках свого офіційного сайту оголосило про відкриття незвичного фонду під назвою «Космос проти спалаху COVID-19». Він, насамперед, призваний фінансувати медичну сферу, а робити це агентство буде у співпраці з міністром технологічних інновацій Італії, а також колегами, задіяними у космічній галузі країни Апеннінського півострову.

Учасники програми пропонують розробити послуги та представити свіжі ідеї, які б стали у пригоді щодо подолання коронавірусу. Джорджо Саккочча – президент Італійського космічного агентства, вважає фонд дуже корисним починанням, адже це означає безкоштовний доступ до супутникових потужностей, якщо того потребуватимуть певні компанії, та обсяг фінансування більш ніж два з половиною мільйони євро.

Також, окрім фінансової складової, діяльність фонду передбачає симбіоз наземних програм з космічними потужностями, такими як геолокація, навігація та інше, що можуть бути використані для допомоги у надзвичайних ситуаціях, викликаних інфекцією коронавірусу. Цікаво, що вказані сервіси планується розгорнути саме на території Італії, хоча в подальшому, не виключено, їх представлять і в інших країнах, які стикнуться з високим рівнем біологічної загрози.

Коментарі