Останні американські дослідження показують, що коронавірус виживає у повітрі близько трьох годин. Це суперечить початковим дослідженням експертів, які базувалася на поведінці подібних вірусів, що передаються від людини до людини за допомогою крапель. Тому деякі вірусологи говорили про виживання коронавірусу в повітрі до 30 хвилин. 

За даними дослідників Національного інституту алергії та інфекційних хворіб, коронавірус здатний протриматися у повітрі близько 3 годин. Однак його інфекційне навантаження знизиться вдвічі за годину. Виживання вірусу поза організмом людини вище, ніж спочатку очікувалося.

Експерти продовжують рекомендувати дотримуватися безпечної відстані один від одного у 1,5 метра. Коронавірус передається через крапельки, так звані дроплети. Вони виділяються при розмові, кашлі, чханні та диханні. Рекомендована відстань достатня для уникнення зараження.

Проте “у приміщенні, де заражена людина залишається тривалий час, її дихання продовжує концентрувати вірусні частинки у повітрі. У переповнених та закритих приміщеннях, навіть при дотриманні відстані в один метр, варто відчиняти вікно”, – пояснює Карло Федеріко Перно, вірусолог Міланського університету. Експерт уточнює, що у ліфт необхідно заходити в масці і по черзі.

Фабріціо Прельяско, вірусолог Міланського державного університету зазначає, що “бруд, створюючи біоплівку, діє як захисний бар’єр для вірусів і бактерій”.  “Жир від бруду, який ми знаходимо на вулиці – ідеальне середовище для вірусів, включаючи Sars-Cov2”.

“Ми повинні бути реалістами, – говорить лікар. – Аби уникнути інфікування вірусом з таких поверхонь як ручки, кріплення у метро, ​​кнопки ліфтів, маємо ретельно мити руки та підтримувати чистоту приміщень, оскільки хороша гігієна нейтралізує віруси”. І надважливо ніколи не чіпати брудними руками ніс і рот.  Проте, як зазначив Джованні Резза, керівник інфекційних захворювань Istituto Superiore di Sanità, здебільшого інфекція потрапляє через дихальні шляхи.

Щодо покупок у супермаркеті вірусолог Прельяско ставить під сумнів необхідність знезараження принесеного звідти поліетиленового пакета. Натомість знову наголошує не торкатися руками рота та обличчя. 

Експерти неодноразово пояснювали, що з поверхонь вірус легко усувається за допомогою деяких засобів. 

“Вірус може жити від кількох годин до кількох днів, якщо поверхні не очищаються, не дезінфекуються людиною з допомогою засобів на основі хлору та спирту чи не знезаражуються природними явищами, такими як сонце та дощ”, – пояснив Сільвіо Брусаферро, президент Istituto Superiore di Sanità. 

Коментарі