Першими проявами зараження коронавірусною інфекцією є температура понад 37,5 та задишка. Про це свідчить аналіз Istituto Superiore di Sanità (ISS) (Вищий інститут охорони здоров’я) на 155 італійських пацієнтах, які померли 6 березня. 

“За наявності обох симптомів зверніться за телефоном 112 або 118. Абсолютно уникайте звернення до лікаря чи невідкладної допомоги, щоб не заразити медичних працівників або інших пацієнтів”, – радить Сільвіо Брусаферро, президент Вищого інституту охорони здоров’я. 

Задишка та температура понад 37,5 – дзвіночки тривоги для коронавірусу Covid-19.  

Підвищення температури та задишка є симптомами виникнення у 86 відсотках та 82 відсотках випадків, що вивчаються відповідно, йдеться у примітці МКС. Інші початкові виявлені симптоми – кашель у половині випадків, тоді як шлунково-кишкові симптоми зустрічаються рідше, такі як діарея або навіть кровохаркання, викид крові з дихальних шляхів.

“Ці дані говорять про те, що для тих, у кого тільки лихоманка, достатньо попередити свого лікаря, залишаючись вдома”, – пояснив Сільвіо Брусаферро.

Брусаферро також підкреслив, “що абсолютно необхідно уникати самостійного відвідування лікаря чи невідкладної допомоги, щоб не піддавати персонал та пацієнтів ризику зараження. Дотримання цього та всіх інших правил профілактики є основоположними для якнайшвидшого сповільнення епідемії та захисту найбільш уразливої категорії людей. Індивідуальні заходи щодо обмеження соціальних контактів є основоположними для боротьби з вірусом, – підсумував він, – ми звертаємось до почуття відповідальності кожного”.

Для кращого розуміння питань, пов’язаних з коронавірусом (симптоми, категорії ризику, тести тощо), наводимо інформацію з веб-сайту Вищого інституту охорони здоров’я:
 
Умови ризику розвитку захворювання Covid-19

Люди, які подорожували в райони, де ця інфекція поширюється від людини до людини або контактували з людьми з вірогідною або підтвердженою інфекцією, вважаються під ризиком розвитку захворювання Covid-19.  Ризику піддаються також ті, хто відвідували лабораторії нового коронавірусу Sars-CoV-2 або відвідували чи працювали в медичному закладі, куди госпіталізують пацієнтів із інфекцією Sars-CoV-2.

Як триває інкубаційний період для нового коронавірусу Sars-CoV-2

Інкубаційний період, за оцінками фахівців, коливається в середньому від 2 до 14 днів, але деяких попередніх дослідженнях повідомлялося й про більш тривалі інкубації (до 27 днів) .

Чи піддаються медичні працівники ризику зараження новим коронавірусом Sars-CoV-2

Медичні працівники можуть бути групою особливого ризику, оскільки вони частіше контактують з пацієнтами, ніж широка громадськість. На ранніх стадіях епідемії під час охорони здоров’я вони можуть контактувати з пацієнтами, що переносять вірус, не знаючи про  їх статус, а отже, не вживаючи відповідних немедикаментозних заходів захисту.  ВООЗ рекомендує медичним працівникам систематично проводити відповідні заходи боротьби з інфекцією.

Чи впливає новий коронавірус Sars-CoV-2 лише на літніх людей чи на нього чутливі також молоді люди

Літні люди та люди, які мали раніше інші захворювання з серйозними клінічними проявами, є уразливішими до зараження новим коронавірусом Sars-CoV-2.  Однак люди будь-якого віку можуть бути заражені вірусом (і контрактним захворюванням).

Як розпізнати новий коронавірус Sars-CoV-2

Небезпека розвитку цієї інфекції полягає в тому, що він може контактувати з вірусом, який циркулює в деяких районах світу, в тому числі в деяких обмежених районах Італії.  Тож за наявності симптомів люди, які подорожували в райони, де вірус циркулює, мали контакт з людьми з вірогідною або підтвердженою новою інфекцією коронавірусом Sars-CoV-2, можливо, захворіли хворобою Covid-19  в лабораторії, відвідували або працювали у медичному закладі, куди госпіталізують пацієнтів із інфекцією Sars-CoV-2.

В Італії зараз циркулюють інші віруси, зокрема вірус грипу. Якщо з’являються лихоманка та проблеми з диханням, за відсутності вищезазначених ризикових станів, рекомендується звернутися до лікаря, можливо, не звертаючись до відділення невідкладної допомоги. Якщо ви думаєте, що заразилися вірусом Sars-CoV-2, рекомендується звернутися на безкоштовний номер 1500, який працює 24 години на добу, створений Міністерством охорони здоров’я для відповіді на запитання щодо нового коронавірусу Sars-CoV-2  та поведінки, якої слід дотримуватися. Альтернативно працюють також номери 112 або 118, залежно від регіону або регіональні безкоштовні номери, присвячені коронавірусу, якщо вони є.

Чи завжди коронавірусна інфекція Sars-CoV-2 викликає важку пневмонію

Нова коронавірусна інфекція Sars-CoV-2 може спричинити легкі, грипоподібні недуги та більш серйозні інфекції, такі як пневмонія, у більшості випадків. У будь-якому випадку слід зазначити, що, оскільки дані, якими ми володіємо, походять, головним чином, з досліджень госпіталізованих, а отже, і більш серйозних випадків, можливо, частка випадків із серйозними клінічними проявами наразі завищена.

Як ставиться діагноз і підтверджується зараження новим коронавірусом Sars-CoV-2

Діагноз повинен бути поставлений у регіональних референтних лабораторіях, у разі позитивності до нового коронавірусу Sars-CoV-2 має бути підтверджений національною референтною лабораторією Istituto Superiore di Sanità.

Якщо людина потрапила до факторів ризику, наприклад, поїздки в райони, де вірус циркулює, або мала контакт з людьми, в яких зараження вірогідне або встановлено в лабораторії, або якщо, наприклад, вирушила до  лікарня з суб’єктами, які постраждали від Covid-19, можна зв’язатися з безкоштовним номером 1500, який надається Міністерством охорони здоров’я, щоб отримати відповіді від спеціально навчених лікарів та вказівки щодо того, як себе вести, або, альтернативно за номером 112 чи за регіональними безкоштовними номерами.

Коментарі