В зв’язку з розповсюдженням небезпечного вірусу з Китаю, на території італійських аеровузлів вводиться обов’язкова медична процедура перевірки пасажирів, особливо тих, хто прямує з міста Ухань. Це цілком виправдані міри, бо вірус продовжує атакувати: наразі зафіксовано 136 нових випадків зараження, а також виявлено факт передачі хвороби від людини людині.

Перша західна жертва легеневого вірусу – британський турист, який зараз знаходиться в Тайланді (клініка у Пхукеті) у вкрай важкому стані. У Південній Кореї 35-річна китаянка лежить у ізоляторі, бо у неї виявили симптоми легеневої недостатності та сильну лихоманку саме після поїздки в Ухань.

Ситуація з розповсюдженням вірусу загострюється, тому у аеропорту Ф’юмічіно, що у Римі, введені серйозні міри перестороги – пильно перевіряється стан пасажирів та, у разі виявлення підозрілих симптомів, людину не впускають до Італії або ізолюють до прояснення ситуації.

Коронавірус, з яким стикнулося людство цього разу – абсолютно невивчений, а наша імунна система з ним не знайома. Механізми його передачі також поки що до кінця не зрозумілі.

Як би не було, шанси на те, що вірус проникне у Італію, і загалом, у Європу, саме повітряним шляхом, дуже великі. Тому у подальшому міри перестороги будуть тільки посилюватися. Щодо профілактики, то медики радять менше відвідувати велелюдні місця, не нехтувати правилами особистої гігієни та носити захисні маски.

Коментарі