Здоровий глузд, володіння інформацією, зберігання спокою і дотримання необхідних правил безпеки допоможуть уникнути небезпеки зараження недоброзичливим вірусом.

Від сьогодні, 2 березня, Мілан відкриває для відвідування музеї міста. Безпечна відстань, що дозволяє уникнути зараження Коронавірусом, дотримуватися відстані один метр від найближчого сусіда. Хоча Богослужіння в храмах наразі не відновлюються, вхід вірним дозволений, як і в музеях, з дотриманням дистанції метр один від одного. Залишаються зачиненими кінотеатри та театри, школи усіх рівнів та університети. 

Вчора вдень італійський уряд затвердив антикоронавірусний указ, який встановлює “невідкладні заходи щодо стримування інфекції” в Ломбардії до 8-го березня. Міський голова Джузеппе Сала прийняв рішення про відкриття музеїв та інших місць культури, слідуючи гаслу “Мілан не зупиняється!”, поширеному в мережі ще минулого тижня. Відкриття означає, що відвідувачі повинні дотримуватися відстані один від одного не менше одного метра. Цей критерій застосовується й до ресторанних закладів, барів та пабів, “за умови, що послуга здійснюється лише для клієнтів за столиками”. Про аперетиви з закусками наразі доведеться забути.

Регіон хотів би відновити, принаймні частково, меси та інші релігійні обряди в церквах. Але уряд обрав жорсткішу позицію: жодних церемоній, а вхід віруючих у храми суворо регламентований. Залишаються закритими спортзали, спортивні та оздоровчі центри, басейни. Ще не відновлюються жодні спортивні заходи та змагання. Натомість гірськолижні заходи випадають із заборони за умови, якщо “керівник передбачає обмеження доступу до закритих транспортних систем, забезпечуючи присутність людей, що дорівнює третині місткості (фунікулери, канатні дороги, високошвидкісні ліфти)”.

У Мілані торгові центри можуть працювати включно до неділі, як це було минулого тижня. З іншого боку указ передбачає інші дозволи для роботи у провінціях П’яченца, Бергамо, Лоді, Кремона. Це – закриття по суботах та неділях середніх і великих торгових структур і магазинів, що працюють у торгових центрах та на ринках, за винятком аптек, парафармацій та пунктів харчування. 

Коментарі