Учора мережею поширювалася чутка про те, що обмежувальні карантинні заходи в Італії буде продовжено до… 31 липня поточного року. Прем’єр-міністр Конте її спростував: “Ця дата означає закінчення надзвичайного стану щодо пандемії і вона абстрактна. Я сподіваюся, що мені не доведеться блокувати все місяцями”.

Прем’єр-міністр підписав указ про запровадження штрафних санкцій від 400 до 3 тисяч євро до кожного, хто ігнорує правила заборони та обмеження руху. Штраф збільшується на третину, якщо порушник керує транспортним засобом. Натомість конфіскації транспортного засобу, як передбачалося раніше, не буде.

Уся юрисдикція щодо впровадження обмежувальних заходів належить уряду. Проте в особливо серйозних ситуаціях влада регіонів, з обов’язковим погодженням із урядом, уповноважена впроваджувати ще більш жорсткі обмеження задля швидшого подолання пандемії коронавірусу. 

Усі ці постанови діятимуть протягом наступних кількох тижнів, якщо не місяців. “Ми говорили про національну надзвичайну ситуацію протягом шести місяців, одразу після ВООЗ, яка оголосила про пандемію, – пояснив прем’єр-міністр Джузеппе Конте на прес-конференції щодо нового закону про декрет, – щоб зупинити поширення коронавірусу.  Це не означає, що нам доведеться залишатися в домівках до кінця липня. На цю дату ми висунули гіпотезу про закінчення поширення вірусу”.  

Прем’єр-міністр наголошує на допомозі Збройних Сил, уточнюючи, що, незважаючи на “допомогу армії, громадяни не повинні думати, що забезпечення громадського порядку доручається лише військовим. Разом із ними ефективно працюють поліцейські”. 

Конте сподівається що виробничих страйків можна уникнути. “Ми вносимо корективи з профспілками, які не були задоволені переліком виробничої діяльності, яка продовжує працювати, але це непросто, оскільки виробничі ланцюги дуже інтегровані”. Тим часом банківські профспілки зняли запланований на сьогодні страйк: вчора вони домовилися з банківською асоціацією максимально скоротити відвідування філій, приймаючи клієнтів лише за попередньою домовленістю.  

Але починається протест на АЗС: з сьогоднішнього вечора почнуть закривати системи автомобільних доріг, включаючи перехрестя та кільцеві дороги та слідкувати за всіма іншими. “Ми, звичайно, не герої, ані ангели-охоронці. Але ніхто не може вирішити, як продовжувати ставитися до нас – як до рабів чи мучеників”.

Нарешті, щоб усунути ризик загального страйку, профспілки та уряд, зокрема, закликають припинити всі несуттєві види діяльності, щоб стримувати надзвичайний стан коронавірусу та захистити здоров’я та безпеку працівників.  Метою є істотний перегляд переліку 80 секторів, визначених як “найважливіший”, що описує багато виробництв у промисловій, механічній, текстильній та хімічній галузях, секторі пластикової гуми, автомобільній фурнітурі, оптовій торгівлі будівельними майданчиками, будівництвом. Діяльність кол-центрів та регулювання деяких державних послуг, таких як поштові відділення, банки та фінансова діяльність, також поставлені під питання.

Коментарі