Перші результати доклінічного випробування італійської коронавірусної вакцини будуть доступні вже в квітні. На їх підтримку на платформі GoFundMe розпочався збір коштів. Про це повідомила італійська компанія Takis із Castel Romano, яка першою в Європі готова випробувати свою вакцину Covid-19 на доклінічних моделях.

Італійська вакцина отримала одобрення від міністра охорони здоров’я і минулого тижня вже розпочалися її перші випробування. “Якщо результати будуть успішними, вже восени вакцину можна перевірити на людях”. 

Дозвіл Міністерства “є першим кроком до використання вакцини людиною”, – пояснює Луїджі Аурісіккіо, засновник та адміністратор компанії Takis, яка підтверджує важливість фінансування цього дослідження.

Збір коштів розпочався через брак державного фінансування. Швидко зібрана необхідна сума грошей пришвидшить доступ до наступних стадій розвитку, а саме – підготовки вакцини у великих масштабах та виконання клінічного дослідження.

Але експертам необхідно бути обережними, оскільки ймовірно знадобляться місяці, якщо не рік, перш ніж вакцина стане доступною після її тестувань на людях.