Недавнє дослідження щодо забруднення повітря гострим респіраторним синдромом коронавірусу 2 (SARS-CoV-2), опубліковане в американському журналі JAMA, не залишає жодної тіні сумнівів. Всередині нашого будинку є місця, де вірус легко процвітає, якщо заражений контактує з ними.

Дослідження, проведене дослідниками Національного центру інфекційних хворіб Сінгапуру та Національних лабораторій ДСО, було розпочато після того, як стало відомо про раптове поширення коронавірусу в деяких китайських лікарнях, незважаючи на використання масок. Це спонукало науковців думати, що крім кашлю, важливим фактором передачі захворювання може бути забруднення навколишнього середовища.

Дослідження розпочалося наприкінці січня і закінчилося на початку лютого. У цьому місяці були обстежені кімнати трьох пацієнтів, що перебували в одиночній камері. Одне з приміщень протестували до звичайного прибирання, а інші два після проведення санітарних заходів. Згідно з проведеними аналізами, пацієнт, який проживав у приміщенні, випробуваному перед чисткою, страждав від простого кашлю, тоді як у інших двох пацієнтів виявили важчі симптоми, такі як кашель, лихоманка, утруднення дихання та наявність слизу в легенях.

Спальня та ванна кімната – місця, найбільшого зараження

Дане дослідження робить висновок, що спальня та ванна кімната – два місця, де вірус процвітає найбільше в заражених помешканнях. Це підкреслює необхідність регулярного очищення поверхонь, таких як раковини та туалети відповідними дезінфікуючими засобами, щоб зупинити розповсюдження Covid-19.

Згідно з дослідженням, насправді вірус жодним чином не виживе, якщо забруднені поверхні очищаються загальним дезінфікуючими засобом принаймні двічі на день.

Середовище “потенційний засіб передачі” нового коронавірусу

Незважаючи на його легкі симптоми, перший пацієнт забруднив цілих 13 з 15 поверхонь, проаналізованих дослідниками. Ці поверхні включали стілець, ліжко, вікно та підлогу в спальні. В його кабінет, були проаналізовані 5 поверхонь, і ці 3 виявилися інфікованими, у тому числі сліди вірусу показали його раковина і унітаз.

Навіть повітря в кімнаті проаналізували на позитивні результати, довівши, що краплі рідини в організмі не можуть бути транспортовані від потоків повітря.

Дві інших кімнати належали пацієнтам з більш серйозними симптомами, і їх проаналізували лише після очищення. На відміну від першого випадку. Тому результати не показали ознаки зараження вірусом.

Висновок дослідження полягає в тому, що навколишнє середовище є “потенційним засобом передачі” і необхідно “суворо дотримуватися екологічних заходів і гігієни рук”.