Ми вже писали про те, що 1100 супермаркетів Coop не працюватимуть у дві наступні неділі – 22 та 29 березня. 

Як повідомляє видання Il Sole 24 Ore, Клудіо Градара, президент Federdistribuzione, надіслав лист шести міністрам з проханням уряду уточнити, як повинні працювати супермаркети. “Важливо уточнити та надіслати клієнтам чіткі повідомлення, щоб уникнути епізодів переповнення, таких, як ті, що були зафіксовані останніми днями”, – зазначив президент.

Спочатку саме Coop оголосив про закриття магазинів на наступні дві неділі, потім Conad також дав зрозуміти, що готовий впроваджувати скорочені години роботи у будні дні, але це не впливатиме на недільні відкриття. Пізніше й інші мережі повідомили, що мають намір скоротити години роботи, щоб працівники мали змогу користуватися квотами на громадський транспорт.  

У Лігурії CGIL CISL UIL попросив президента регіону Лігурія, Ascom, Confesercenti, Federdistribuzione та Lega Coop Liguria закрити супермаркети в неділю і щоб товари завантажувались на закритому ринку або в закритих проходах.

Тим часом Регіон Лаціо розпорядженням встановив нові години роботи для супермаркетів до 5 квітня: у неділю до 15, інші дні – до 19, за винятком аптек та парафармачій, які працюватимуть так як працювали до сьогодні.

Крім скорочення днів і годин роботи у час загрози інфікування небезпечним вірусом у супермаркетах вилучено з полиць непотрібні непродовольчі товари так як, наприклад, канцтовари та нижня білизна. До такого кроку супермаркети вдалися з двох причин: задля обмеження торгівлі предметами першої необхідності та уникнення “недобросовісної конкуренції” з канцелярськими магазинами, які в час карантину призупинили діяльність.