Коронавірус продовжує інфікувати багатьох людей. До того ж, одразу його складно розпізнати, оскільки симптоми нерідко схожі з симптомами грипу. Як розпізнати, що ви зустрілися з Covid-19 Silhouettedonna розповідає професор Фабріціо Прельяско, вірусолог та науковий керівник Istituto Ortopedico Galeazzi в Мілані.

Як проявляється інфекція Covid-19?

Певних і однакових симптомів у всіх немає, тому неозброєним оком важко відрізнити цю інфекцію від сильного грипу.  Тільки тампон дає певність щодо наявності чи відсутності вірусу.  Однак важливо пам’ятати, що у разі високої температури та навіть незначних труднощів з диханням потрібно негайно звернутися до лікаря та повідомити про всі симптоми, навіть якщо за кілька годин до того, вам було добре.

Чи правда, що перший симптом – кон’юнктивіт?

Не завжди.  Це один із симптомів, але не сказано, що він перший і що він виникає взагалі.

У 80% зафіксованих італійських випадків хворі відчували втому, мали дуже високу температуру, кашель і лише 20% відчували більш-менш серйозні труднощі з диханням. Серед них 10% перейшли у серйозну пневмонію, яка ставить під загрозу дихальну здатність і терміново потребує інтенсивної терапії.

Що повинно змусити підозрювати захворювання?

У цей період навіть тривала втома та задишка, тобто задуха і ускладнене дихання, повинні викликати тривогу.

Потрібно негайно виміряти температуру і, якщо вона перевищує 37,5 ° C, або якщо вона швидко піднімається, не зволікайте викликати лікаря.

Часто організму вдається перемогти цю інфекцію самостійно, можливо, просто за допомогою препаратів, які приймаються для зниження температури (жарознижуючі засоби). Але тільки лікар може вирішити, що робити. Тому варто негайно викликати лікаря і  під час очікування намагатися не контактувати з іншими людьми.

Коментарі