Найчастіше коронавірусна інфекція вражає людей похилого віку. Міністерство охорони здоров’я Італії озвучило найважливіші поради, яких необхідно дотримуватися найбільш незахищеному сегменту населення. 

Симптоми, які слід враховувати

У кого спостерігаються такі симптоми, як лихоманка та утруднення дихання, фахівці радять негайно телефонувати до свого сімейного лікаря або за номерами 112 чи 118, не звертаючись до відділення невідкладної допомоги.

“Найбільш частою симптоматикою на початку хвороби Ковід-19 є асоціація лихоманки та задишки, тобто утруднене дихання” – пояснив Сільвіо Брусаферро, президент Istituto Superiore di Sanità, коментуючи останні епідеміологічні дані, представлені на прес-конференції, що відбулася в цивільному захисті 7 березня.  
 

Як поводитись

Крім усього іншого, лихоманка та задишка є симптомами виникнення у 86% та 82% випадків, розглянутих МКС відповідно, враховуючи людей, які померли до 6 березня.  Іншими початковими виявленими симптомами були кашель (у 50% випадків), діарея та кровохаркання, викид крові з дихальних шляхів, як правило, через кашель, виявлений лише у 5% випадків.  

“Ці дані говорять про те, що для тих, у кого лише лихоманка, достатньо попередити лікаря, залишаючись вдома, – зазначив Брусаферро. – Натомість за наявності обох симптомів, лихоманки та задишки краще звертатися за номером 112 чи 118. У будь-якому випадку, необхідно абсолютно уникати самостійного відвідування лікаря чи невідкладної допомоги, щоб уникнути зараження персоналу і пацієнтів у групі ризику.  

Звернення до громадян

“Дотримуючись усіх цих правил профілактики, які диктуються на злобу дня, важливо максимально уповільнити епідемію та захистити найбільш немічних людей. Індивідуальні заходи щодо обмеження соціальних контактів є основоположними для боротьби з вірусом”, – наголосив Брусаферро, звертаючись до почуття відповідальності всіх громадян.

Коментарі