Музика як терапія проти страху, який сіє навсібіч небезпека зараження коронавірусом, об’єднує італійців. Ув’язнені в стінах власних помешкань задля власної безпеки і безпеки всієї країни, майже через двадцять днів від початку перетворення Італії на червону зону, вони об’єдналися через музику і пісню. У визначену годину на балконах та біля вікон розпочала співати й музикувати вся Італія. Всі разом, але кожен вдома. Тишу карантину зруйнували музика та спів. І цей флешмоб продовжуватиметься.

Італію з півночі на південь об’єднала різна для кожного району та міста країни пісня та музика: від гімну до популярних пісень про улюблене місто та просто улюблених пісень. Між дахами будинків вібрували слова пісень та звучали різні музичні інструменти. Так, у Кальярі сардинські пісні звучали під супровід акордеону, у Монтеверде – під барабани та сковороди. У Тусі, невеликому селі в районі Неброда Мессіни, вуличний гурт Fanfaroma грав пісні з вікон та балконів для публіки, яка слухала з вікон. Але є й такі, хто приєднався, використавши як музичний інструмент те, що знайшов вдома, навіть джем-варення з горщиками та ложками. В Агрополі, провінція Салерно, за пропозицією мера, муніципальний автомобіль проїжджав вулицями, поширюючи на мегафон ноти італійського гімну. У Мілані землякам з інших регіонів акомпанувала арфа та скрипка. На останній зіграв Данило Россі, перша скрипка театру “Ла Скала”. “Давайте не здаватись, ми це здолаємо”, – закликає банер, що в цей час слугує для нього сценою. Із труби лунає “О міа бела Мадуніна” і багатомільйонне безлюдне місто слухає мовчки.

“Де б ти не був” – ініціатива наймолодшого з римського оркестру Санта-Сесілія і понад 400 інструменталістів разом із ним готові зіграти проти Covid-19. “Усі мешканці зможуть взяти свій інструмент і почати грати на ньому з вікна або з тераси. Через кілька секунд Італія стане гігантським безкоштовним концертом”, – кажуть вони. Запрошення грати і співати після настання темряви стосується всіх.

У столиці власним співом та грою на гітарі флешмоб підтримав Джуліано Сангіоргі з “Negramaro”.  До об’єднання через пісню та музику закликала також мер Риму Вірджинія Раггі: “Давайте подивимось у вікна та заспіваємо пісню, бо ми – громада”.  Усіх об’єднує надія, заповнюючи простір загальнонаціонального очікування подолання вірусу та оздоровлення.

У часи “Io resto a casa” (“Я залишаюся вдома”) співи та музикування з вікна відволікають від думок про надзвичайну ситуацію. Усіх об’єднує надія, заповнюючи простір загальнонаціонального очікування подолання вірусу та оздоровлення.

Коментарі