Указом від 8 березня по 3 квітня Ломбардія закрита разом з іншими північними провінціями. Уряд вдався до найрішучішого заходу, щоб обмежити розповсюдження Covid-19.

Нова червона зона включає Ломбардію та провінції Модена, Парма, П’яченца, Реджо-Емілія, Ріміні, Пезаро та Урбіно, Венеція, Падуя, Тревізо, Асті, Алессандрія, Вербано Кусіо Оссола, Новара та Верчеллі. Зовнішні та внутрішні рухи на цих територіях повинні бути обмежені необхідними. Виїхати з цих територій (і в’їхати до них) можна буде лише з серйозних причин сімейних, особистих та трудових, також уникаючи будь-якого руху в межах червоної зони. Однак уточнено, що ті, хто повинен повернутися в зону проживання, можуть це зробити. Тим, хто має симптоми респіраторної інфекції та лихоманку (більше 37,5 градусів Цельсія), “настійно рекомендується залишатися вдома”, максимально обмежуючи соціальні контакти та звертаючись до лікаря. Карантинованим та вірусостійким людям категорично забороняється залишати свої будинки.

Школи залишатимуться закритими, лижні заняття, а також громадські заходи припинені. Музеї, спортзали, театри, басейни, зали для гри, ставки та дискотеки зачинені.  З іншого боку, бари та ресторани можуть продовжувати працювати, але лише від 6 до 18, і комерційна діяльність може проводитися, але лише за умови дотримання відстані не менше одного метра між однією людиною та іншою. Середньої величини структури продажів та магазини в торгових центрах у вихідні дні повинні бути закриті. Однак аптеки та продуктові магазини у торгових центрах продовжуватимуть працювати й у вихідні. Спортивні заходи призупиняються, але допускаються за закритими дверима, а також цивільні та релігійні церемонії, включаючи похорони. Роботодавцям рекомендується сприяти використанню дозволів та відпусток, а також звичайних відпусток.

 У відділенні невідкладної допомоги ті, хто опікуються пацієнтами, не зможуть перебувати в залі очікування без спеціального дозволу. У закладах тривалої допомоги (включаючи будинки людей похилого віку, також для несамостійних осіб) доступ родичів та відвідувачів обмежується лише випадками, зазначеними управлінням охорони здоров’я закладу, яке вимагає вжити необхідних заходів для запобігання можливої ​​передачі інфекції. Благословення будуть здійснюватися на безпечній відстані, а похоронні меси можна буде проводити після 3 квітня або в будь-якому випадку із закінченням надзвичайної ситуації.

На прес-конференції у неділю ввечері радник з питань добробуту Джуліо Галлера зазначив, що “подорож між домом та робочим місцем дозволена”, хоча там, де це можливо, потрібно використовувати розумні робочі місця, а також товари, тому що “уряд хоче зберегти продуктивні дії”.  “Єдина зброя, яку ми маємо – це зменшити соціальний контакт. Не варто робити великі закупи в супермаркетах, – додав радник. – Продуктові магазини залишаються відкритими. Ми не повинні створювати черги. Сьогоднішні цифри – це складна битва, але ми її здолаємо”, – додав радник. 

Зараз існує 4 189 позитивних випадків, приріст – 769 з 7 березня. Інтенсивної терапії на 399, або на 40 більше, ніж 7 березня, і 65% з них старше 65 років;  Місця в осередках – 497, тобто на 97 більше, ніж 7 березня. Вони також є в акредитованих приватних установах. “Важливо – мати більше, ніж кількість людей, яким це потрібно”, – коментує Галлера.

2217 госпіталізованих, але не в інтенсивну терапію, порівняно з 1661 на 7 березня.  756 перебувають у домашній ізоляції, 550 звільняються (ще 26), але смертність також зростає: зараз вони 257, або 113 більше, завжди з високим віком і вже порушеною клінічною картиною. Тампонів – 18.534, майже на 3 тисячі більше, ніж 7 березня.  У Мілані 8 березня позитивні показники становили 406 проти 361 7 березня.

“Клініки, що входять до лікарняної групи, фактично призупинені з понеділка, 9 березня. Медсестер та лікарів, насамперед, просять підтримати управління пацієнтами з коронавірусом, – повідомив радник з питань добробуту. – Там, де необхідно, діяльність може тривати. Діаліз підтримується, хіміотерапія та інші заходи, що не відкладаються, а також невідкладні послуги з пріоритетом U або B, психіатрії та наркоманії “.

 “Однак для поліклінік, які часто надають послуги лікарям-фрілансерам, вони продовжують надавати послуги, якщо лікар не попросить звернутися в лікарню, щоб допомогти долати боротьбу з коронавірусом. Медичні працівники продовжують здійснювати свою діяльність (наприклад, фізіотерапевти) та стоматологи. Сеанси введення вакцин, які були призупинені, розпочнуться знову з 11 березня “.

Регіон Ломбардії обрав кілька лікарень, які стануть «хабом» для різних спеціалізацій, дозволяючи всім іншим ломбардським лікарням (загалом 108) присвятити себе головним чином коронавірусу.  Центром стане Нігварда, також використовуючи команди від інших керівників. Нейрохірургічні надзвичайні ситуації: Niguarda, Spedali Civili di Brescia, Varese, Besta.  Неврологічні надзвичайні ситуації: Брешія, Хуманітас, Сантанна ді Комо, Варезе, Сан Маттео ді Павія, Пома ді Мантова, Леньяно, Сан Херардо ді Монца, Нігварда, Лекко.  Інтервенціональна кардіологія: цивільна лікарня Брешіа, Брешія, папа Джованні з Бергамо, Poliambulanza з Brescia, Sondrio, Varese, Sna Matteo, Poma, Legnano, San Gerardo, Monzino, San Paolo, San Raffaele, Lecco. Надзвичайні ситуації із судинної хірургії: Монзіно, Poliambulanza di Brescia, Legnano, San Raffaele.  Дитяча кардіохірургія: Сан-Донато.

“Більше ніж очевидно, що ми знаходимось у надзвичайному стані здоров’я, – прокоментував міський голова Мілана Беппе Сала з посиланням на постанову уряду, – але блокада чверті країни (яка, однак, коштує три чверті в економічному плані) завдасть великих збитків італійським сім’ям  Не на кілька тижнів, а на тривалий час. Це не питання ВВП, а доходу сім’ї. Хто втратить роботу, хто вже в скруті та побачить, що його ситуація погіршиться. Очікую швидкої та рішучої відповіді уряду на цьому фронті, що не призведе до фіскальних заходів, але передбачає потужні ін’єкції ліквідності. Потрібні великі фінансові інвестиції для підтримки території, яка рухає Італію десятиліттями”.

Тим часом комітет громадського порядку та безпеки збирався в Префектурі у неділю вранці. Було вирішено, що наразі в Мілані не буде встановлено пунктів пропуску. Однак будуть проведені перевірки, чи справді бари та ресторани закриті після 18.00.

Коментарі