Італія броньована. Після запиту Ломбардії уряд вирішує, що весь півострів стане “червоною зоною” для стримування епідемії коронавірусу (дані оновлені до 11 березня: 12 462 випадки та 827 смертей). Всі магазини, бари та ресторани закриваються. Рухи людей обмежуватимуться справді потребами першої необхідності, такими як покупки продуктів харчування та ліків. Заходи діятимуть з 12 по 25 березня .

«Я склав пакт зі своєю совістю: насамперед здоров’я італійців. Всього кілька днів тому я попросив вас змінити спосіб життя, залишитися вдома. Я усвідомлював, що це перший крок, і що він не буде останнім. Настав час піти на крок далі», – заявив прем’єр-міністр Джузеппе Конте . Він додав: «Незабаром я також призначу надзвичайного уповноваженого, з широкими делегуючими повноваженнями, які зможуть посилити виробництво необхідних товарів. Комісар Доменіко Аркурі, генеральний директор Invitalia буде координувати роботу з доктором Борреллі та зі структурою цивільного захисту, за що я їм вдячний. Якщо ми всі дотримуватимемося цих правил, то швидко вийдемо з поточної надзвичайної ситуації. Країна потребує відповідальності кожного з нас. Ми є частиною однієї спільноти: кожен отримує користь від своїх та чужих жертвенних обмежень. Ми – спільнота людей. Всі разом ми це зробимо».

Що закривається?


За словами голови Ради, роздрібна комерційна діяльність призупиняється, за винятком продажу продуктів харчування та предметів першої необхідності. Вуличні ринки
закриті . Бари, паби, ресторани закриті . Зачинені також їдальні, які не гарантують міжособистісну відстань в один метр. Незамінні для виробництва відділи компанії залишаються закритими: фабрики зможуть продовжувати здійснювати свою виробничу діяльність за умови, що вони вживають адекватних заходів безпеки, щоб уникнути зараження. Регулюються робоча зміна, ранні канікули, закриття несуттєвих відділень. Музеї, кінотеатри, театри, школи та університети призупинили діяльність до 3 квітня згідно з попереднім указом .

Що залишається відкритим?


Комерційна діяльність, пов’язана з продажем продуктів харчування та предметів першої необхідності, аптеки, парафармачії, газетні кіоски, табакерії працюють з дотриманням міжособистісної відстані безпеки в один метр. Харчування з доставкою додому допускається з дотриманням суворих санітарних правил. Ресторани залишаються відкритими в зонах обслуговування автомобільних доріг та на залізничних станціях, аеропортах і лікарнях. Банки, страхові компанії, автозаправні станції, сантехніки , механіки та майстри. Діяльність сільського господарства, тваринництва та агропродовольчої галузі .
“Промислові підприємства та фабрики, – зазначив Прем’єр-міністр, – продовжать свою діяльність за умови, що вони захищають працівників спеціальними протоколами безпеки.
Діяльність з продажу продуктів харчування та предметів першої необхідності продовжується в: пекарнях, молочних, м’ясних магазинах, як у середньому, так і в масштабному секторі роздрібної торгівлі, а також в торгових центрах (не зважаючи на те, що всі інші торгові підприємства повинні бути зачинені).

Що змінюється?


Функціонування громадського транспорту, який зможе адаптувати кількість поїздок, щоб гарантувати лише мінімально необхідні послуги.

Правило матері


Прем’єр-міністр пояснив, що “мамине правило залишається тим самим: ми повинні обмежувати подорожі”, регулюючи їх “причинами необхідності надзвичайних ситуацій або здійсненням покупок”. Ефект цього “великого зусилля”, – наголосив Конте, – ми зможемо побачити це через пару тижнів, а не завтра чи в найближчі дні. 

За сценою


Годинами Палаццо Чіджі працював над тимчасовим указом для Ломбардії, який, наляканий експоненціальним зростанням інфекцій та смертності, закликав “закрити все”. Але тоді на вершині уряду панували тези міністра Франческо Боккіа (який підштовхував до запровадження однорідних правил, що діють на всій національній території) та пресингу Роберто Сперанца. Менеджер охорони здоров’я наполягає на жорсткій лінії, а вісь із ломбардським президентом Аттіліо Фонтаною була основоположною для переконання Джузеппе Конте взяти на себе вагу твердого і серйозного рішення.

Міжпартійні та опонентські суперечки в уряді врешті вщухли перед життєво небезпечним вірусом. 

У листі, надісланому Ломбардійським регіоном президенту Джузеппе Конте, перераховані заклади та підприємства, які необхідно закрити. Зокрема. «Вся роздрібна комерційна діяльність, за винятком тих, що стосуються комунальних послуг, основних побутових послуг, продажу предметів першої необхідності та газетних кіосків; всі торгові центри, магазини всередині них та відділи продажу невід’ємних товарів; вуличні та внутрішні ринки, середні та великі структури продажів; бари, паби, ресторани усіх видів; діяльність з ремесла (наприклад, перукарі, косметологи тощо), за винятком служб швидкої та надзвичайної допомоги; всі готелі та будь-які інші види діяльності, призначені для прийому (наприклад, гуртожитки, фермерські будинки тощо), за винятком тих, які визначені як необхідні для здійснення громадських послуг; призупинення роботи всіх їдалень як у державних, так і в приватних закладах; закриття всіх третинних та професійних послуг, за винятком тих, що стосуються комунальних».

Коментарі