У деяких пацієнтів виникають симптоми через 2 дні після першого впливу коронавірусу. Більшість людей розвивають їх протягом 11,5 днів. Середній інкубаційний період становить 5,1 дня.

Про це говорять дослідники Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health negli Stati Uniti (Школа громадського здоров’я Джона Хопкінса Блумберга в США).  Результати дослідження опубліковані в журналі Annals of Internal Medicine.

Середня інкубація 5 днів, карантинний період 14 – “розумно”

Американське дослідження змусило експертів заявити, що від впливу китайського вірусу до прояву симптомів проходить близько 5,1 дня. Ці дані підтверджують, що 14-денний карантин є розумним періодом часу для моніторингу розвитку Covid-19.

“Виходячи з нашого аналізу загальнодоступних даних, діюча 14-денна рекомендація щодо активного моніторингу чи карантину є розумною, хоча з цим часовим періодом деякі випадки будуть втрачені з часом”, – сказав Джастін Лесслер, доцент кафедри епідеміології школи Блумберга.

У більшості людей симптоми виникають протягом 11 днів

Дослідники проаналізували 181 випадок, головним чином з Китаю та пов’язані з місяцем лютим. Вони визначили, що 97,5% людей, у яких розвинулися симптоми, проявляли їх протягом 11,5 днів від впливу вірусу.

Експерти додали, що з кожних 10000 осіб, які перебувають на карантині протягом двох тижнів, лише 101 з них може розвинути симптоми після закінчення карантинного періоду.

Дослідження також встановило, що менше 2,5% інфікованих людей проявляють симптоми протягом 2,2 дня.

Коментарі