Епідеміолог П’єр Луїджі Лопалко, професор гігієни Пізанського університету та керівник епідеміологічної надзвичайної ситуації в Апулії зробив прогноз щодо закінчення надзвичайної ситуації з коронавірусом в Італії.

Надзвичайна ситуація з коронавірусом “буде довгою, і навіть за умови зменшення нових випадків інфікування, уповільнення заходів слід проводити  вкрай обережно. Безумовно, не протягом наступних кількох місяців”, – заявив епідеміолог П’єр Луїджі Лопалко.

За словами експерта, сумнівно, що нам вдасться вийти з дому перед Великоднем, “проте, якщо все піде добре, зробимо це після Великодня”. Тобто не раніше 12 квітня. Найімовірніше, на його думку, літо “може стати поворотним пунктом для припинення норм, які вимагають перебування вдома. Заходи потрібно підтримувати до тих пір, поки всі спалахи не будуть ліквідовані”.

Лопалко говорить, що існує високий “ризик повернення епідемії Covid-19 навіть після періоду відсутності нових випадків. Якщо спробуємо мислити розсудливо, ми повинні зосередитись на концепції швидкості, – пояснив він. – Я не думаю, що відбувається щось надзвичайне понад природній перебіг цієї епідемії. Фантастичні гіпотези, які я чув, взаємозв’язок зі смогом або те, що вірус в Ломбардії є більш агресивним, не мають наукових підтверджень. В епідеміологічному відношенні явище потрібно пояснювати саме поняттям швидкості. Сповільнити цю епідемію не вдалося. Ці дні дозволяють нам краще підготувати відповідь. Будь ласка, залишайся вдома”.

Коментарі